Ekipa Daj Znak Frankfurt

Oto nasza ekipa Daj Znak Frankfurt – poznaj kandydatów i wolontariuszy, działających na rzecz włączenia Polaków do Rady Obcokrajowców i Rady Miasta.


Barbara-Lange_Daj-Znak-Frankfurt

Barbara Lange, prawnik, od 17 lat we Frankfurcie/M, matka 3 dzieci. Zaangażowana w sprawy Polonii: od 2014 przewodnicząca Stowarzyszenia na rzecz Polskiej Szkoły w Eschborn k. Frankfurtu n. Menem e.V.; założycielka inicjatywy „Daj Znak” (2019). „Daj Znak” powstało z myślą o tym, żeby polscy mieszkańcy Frankfurtu mogli wejść w partnerski dialog z lokalnymi władzami, pozytywnie wpływając na reprezentację naszych interesów, naszą widoczność i zaangażowanie na rzecz tego miasta. Kandydatka do Rady Miasta Frankfurt i Rady Obcokrajowców.

Dariusz Kalinowski

Dariusz Kalinowski, z wykształcenia ekonomista, od 6 lat w Niemczech, pracuje w branży doradczej w sektorze bankowym. Mieszkał i pracował w Londynie, Amsterdamie i okolicach Zurychu. Chciałby, żeby Frankfurt stał się miastem bardziej przyjaznym rowerom, tak aby dojazd w inne części miast przebiegał sprawniej wydzielonymi „autostradami rowerowymi”, tak jak ma to miejsce w Kopenhadze czy Amsterdamie. Frankfurt mógłby stać się miejscem bardziej bezpiecznym, mniej zakorkowanym i bardziej zielonym, gdyby wprowadzony został system kilku ośrodków biznesowych poza centrum, tak aby odciążyć centrum miasta od codziennych korków w dojazdach do biur – coś jak 3 razy dodatkowe Eschborn wkoło miasta. Kandydat do Rady Miasta.

Max von Bronk

Maximilian von Bronk, mieszka we Frankfurcie od urodzenia. Skończył licencjat z Politologii na Uniwersytecie Goethego, jeden semestr studiował na Uniwersytecie Wrocławskim, biorąc udział w Programie Erasmus+. Obecnie jest na studiach magisterskich socjologii ekonomicznej. Dodatkowo angażuje się w różne projekty naukowe, edukacyjne (Polenmobil) związane z Polską oraz w działalność translatorska. Zależy mu, aby Polonia we Frankfurcie żywiej uczestniczyła m.in. w lokalnych wydarzeniach kulturalnych.

Inga-Chorzewska_Daj Znak

Inga Chorzewska, z wykształcenia prawnik, od 6 lat w Niemczech, pracuje w branży e-commerce i marketing. Mieszkała i pracowała w Sztokholmie i Wiedniu. Chciałaby by Frankfurt stał się miastem przyjaznym kobietom i rodzinom nie tylko w Bockenheim i Nordend. Również na rynku pracy. Lepsza komunikacja miejska, więcej parków i dróg rowerowych, więcej placów zabaw dla dzieci, a mniej kiosków. Mieszkania, na które stać każdego, niezależnie od zarobków i koloru skory. Lepsza oferta edukacyjna dla obcokrajowców. Dział blog.

Dariusz-Laszczak_Daj-Znak

Dariusz Laszczak, absolwent Akademii Górniczo -Hutniczej w Krakowie, kierunek Metalurgia ze specjalizacja – Przeróbka plastyczna metali. W Niemczech od 6 lat. Pracował jako Facility Manager w Europejskim Banku Centralnym. Obecnie pracuje na podobnym stanowisku w Continental. Zależy mu na rozwiązaniu problemu dostępności mieszkań we Frankfurcie, zwłaszcza mieszkań na kieszeń przeciętnego, pracującego człowieka. Odpowiedzialny za zdjęcia ekipy Daj Znak.

Magdalena-Lowinska_Daj-Znak

Magdalena Łowińska, pedagog i wychowawca, od 2014 roku kierownik żłobka we Frankfurcie, współzałożycielka grupy zrzeszającej polskich pedagogów z Frankfurtu i okolic, która pomaga i doradza w uzyskaniu uznania dyplomu oraz przy podjęciu pracy. Frankfurt jest jej domem od ponad 16 lat, lubi bardzo to miasto za różnorodność i wielokulturowość. Zależy jej na tym, by rodziny, niezależnie od stopnia znajomości języka niemieckiego, miały (lepszy i szybszy) dostęp do ważnych i praktycznych informacji dotyczących edukacji, kultury, polityki społecznej i rodzinnej.

Renata Mastalerz_Daj Znak

Renata Masztalerz, z wykształcenia lingwistka i kulturoznawca (Uniwersytet Gutenberga w Mainz), z zawodu pracownik biurowo-administracyjny w branży budowlanej. W Niemczech od 17 lat, mama trójki dzieci. Jako administratorka największej w regionie grupy polonijnej na Facebooku lubi wsłuchiwać się w potrzeby swoich rodaków. Marzy o tym, by stworzyć miejsce, w którym każdy mógłby poczuć się fajnie jako Polak w Niemczech oraz realizować swoje pasje; gdzie otrzyma wsparcie, motywację i wskazówki potrzebne do samorealizacji.

Krzysztof-Zyskowski

Krzysztof Zyskowski, elektryk, od 2009 roku w Niemczech. Brał udział w projektach elektryczne w Kolonii, Kassel i Frankfurcie. Od 2016 zatrudniony w firmie Elektro „Schwab”. Chciałby aby we Frankfurcie się odbywało więcej działań integrujących Polaków, imprez pokazujących kulturę oraz sztukę polską.

Urszula-Zatorska

Urszula Zatorska, mieszka we Frankfurcie od 2010 roku. Prowadzi jednoosobową działalność, pracuje przy opiece. Zależy jej na większej dostępności dzieci do nauki języka polskiego od podstaw we frankfurckich szkołach.

Elzbieta Ziolek_Daj Znak

Elżbieta Ziółek, absolwentka SGH w Warszawie, kierunek: Handel Zagraniczny. W Niemczech od 2015 roku. Pracuje w dużej firmie międzynarodowej. Ważna jest dla niej integracja ludzi starszych, żeby po przeprowadzce do Niemiec nie czuli się samotni.

Anna Kopyłowicz, z wykształcenia inżynier telekomunikacji po Politechnice Gdańskiej, a z zamiłowania Produkt Manager z doświadczeniem w branży IT (np. e-commerce). Od 2014 roku, mieszka i pracuje w okolicach Frankfurtu. Wcześniej mieszkała i pracowała również w Eindhoven oraz Berlinie. Matka dwójki nastolatków. Chciałaby, aby przedstawiciele Polonii we Frankfurcie znaleźli przestrzeń do szybkiej integracji przy zachowaniu swojej polskości. Zależy jej również na wsparciu inicjatyw związanych z edukacją dzieci i młodzież oraz aktywacją zawodową osób powracających na rynek pracy po dłuższej przerwie. Dział blog.

Anna Olekszyk, absolwentka filologii angielskiej na Uniwersytecie Śląskim. Mieszka od prawie sześciu lat we Frankfurcie i pracuje w branży logistycznej, w dziale IT. W Daj Znak jest od początku istnienia.
Ma nadzieję, że dzięki zaangażowaniu politycznemu Polacy będą mogli aktywniej uczestniczyć w tworzeniu miasta i brać udział w podejmowaniu ważnych decyzji, a przez to czuć się bardziej „jak w domu”. Zależy jej na tym, żeby Polonia frankfurcka miała swoje przedstawicielstwo, swój głos. Dział „Miejsca Pamięci”.

Małgorzata Szemik-Dzidt, mieszka w Niemczech od 2002 roku. Z wykształcenia jest pracownicą biurowo-administracyjną, pracuje jako Service Manager w Deutsche Telekom. Studiuje psychologię. Zależy jej na poprawie widoczności Polek i Polaków jako jednej z największych mniejszości narodowych oraz ich większym, aktywnym i pełnoprawnym udziale w życiu społecznym, głównie na poziomie regionalnym. Dział „Miejsca Pamięci”.

Grzegorz Pękala, inżynier pracujący w branży telekomunikacji bezprzewodowej. Od 2013 roku w Niemczech. Chciałby, aby Polonia mieszkająca we Frankfurcie mogła partycypować w rozwoju tego pięknego i otwartego miasta nie tylko swoją pracą, lecz również ubogacając go kulturowo oraz poprzez zaangażowanie polityczne.

Anna Antoniak-Pietrzak, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Zarządzanie Zasobami ludzkimi oraz SGH w Warszawie. Od 6 lat mieszka i pracuje we Frankfurcie, prowadząc prywatną praktykę Life Coachingu i wspierając w rozwoju kompetencji społecznych oraz biznesowych. Prywatnie mama trójki dzieci. Zależy jej na aktywizacji zawodowej kobiet i wsparciu Polonii w szeroko rozumianym procesie integracji.

Oto wybrani członkowie naszej inicjatywy

Ekipa Daj Znak Frankfurt
Ekipa „Daj Znak” i goście, 6.09.2020 r. podczas „Mainevent” KAV