Daj Znak_Ścieżki życia

We wtorek 21 stycznia 2020 r. zostaliśmy zaproszeni na wyjątkowe i specjalne zwiedzanie wystawy „Lebenspfade. Ścieżki życia. Polnische Spuren in RheinMain”. Członków i sympatyków inicjatywy DAJ ZNAK po wystawie oprowadzał nas dr Andrzej Kałuża z Deutsches Polen Institut z Darmstadt (zwiedzanie odbyło się w języku polskim).

Wystawa „Ścieżki życia” prezentuje ciekawą mozaikę ponad 50 ludzkich życiorysów i mikro-historii Polaków, których droga życiowa wiodła przez region Renu-Menu. Mieliśmy okazję poznać zarówno mniej, jak i bardziej znane biografie, których migracyjne sploty pokazują przenikanie kultury, historii i życia codziennego.

Wystawa „Polskie ślady w regionie Renu-Menu”

Andrzej Kałuża oprowadzał nas po wystawie, uzupełniając zwiedzanie bardzo interesującymi i pełnymi anegdot historiami. Wystawa „Polskie ślady w regionie Renu-Menu” pokazała nam wielu ludzkich losów i kolei życia na tle zmian historycznych, przesuwających się granic i zmieniających się reżimów w Europie.

Daj Znak_Ścieżki życia

Wystawa „Ścieżki życia” jest mobilna i można ją zamówić w inne miejsce. Zainteresowanych prosimy o kontakt z DPI Darmstadt.

DAJ ZNAK_Avatar

By Dominika Rotthaler

Daj Znak Frankfurt to wolontariusze, którzy tworzą we Frankfurcie nad Menem dwie polskie listy o nazwie "DAJ ZNAK Polnische Dialoginitiative für Frankfurt" na wybory 14 marca 2021 r.:
📌 kandydatów do Rady Obcokrajowców (Ausländerbeirat, KAV)
📌 kandydatów do Rady Miasta (Stadtverordnetenversammlung).
Jeśli możesz głosować we Frankfurcie, możesz pomóc stworzyć polską reprezentację:
📝 Popierając nasze listy;
📩 Zgłaszając się na głosowanie korespondencyjne.

💬 SZCZEGÓŁY, PYTANIA: kontakt@dajznak.blog

„Daj Znak. Te wybory to nasza sprawa”🇵🇱

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *