bieg_przeciwko_przemocy

W dniu 26 czerwca odbędzie się bieg przeciwko przemocy.

Jeśli chcesz wziąść w nim udział

👉 zarejestruj się pod linkiem spessarthelden.com

👉 wybierz dystans 5 km, 10 km, Nordic Walking, a dla milusińskich bieg mali bohaterowie

👉 wpisz imię i nazwisko i zamelduj się pod nazwą „Team Daj Znak”

👉 potrzebujesz pomocy: daj znać!

GDZIE?: Spessart Forum, Frowin-von-Hutten-Str. 5, 63628 Bad Soden-Salmünster

Kiedy?: 26.06.2022

13:30 – Warm-up

14:00 – bieg główny

13:00 – Mali Bohaterowie (bieg na 500 m)

OPŁATA STARTOWA: 27,00 € (w tym 3,5 godzinny karnet na basen i saune, ważny do 22.10.2022).

Zapisy trwają online do 22. czerwca 2022, 23.59 na stronie www.spessarthelden.com lub osobiście na miejscu do 60 minut przed startem.

ORGANIZATOR: Tugce Albayrak e.V. wraz z miastem Bad Soden-Salmünster po raz kolejny chce zjednoczyć ludzi wszystkich kultur, religii i światopoglądów dla spokojnej i uważnej współpracy na rzecz integracji społecznej. Stowarzyszenie wspiera projekty, które działają w zakresie zapobiegania przemocy i wspierają osoby dotknięte przemocą.

Dodatkowo czeka na Was rodzinna atmosfera i program rozrywkowy z rozrywką dla dzieci i innymi niespodziankami! Na żywo wystąpią: DJ JANSEN, RAPAGOGE, LEBENDIG, HOLY SMOKE

Ku pamięci Tuğçe Albayrak

*28-11-1991 w Bad Soden-Salmünster.

+28-11-2014 w Offenbach nad Menem.

Tuğçe Albayrak padła ofiarą brutalnego przestępstwa na parkingu Mc Donald’s w Offenbach-Kaiserlei 15 listopada 2014 r., po tym jak stanęła w obronie dwójki dzieci.

Tuğçe Albayrak była córką tureckich rodziców, dorastała w Bad Soden-Salmünster w środkowej Hesji. Po ukończeniu szkoły Kinzig w Schlüchtern studiowała germanistykę i etykę zawodu nauczyciela na Uniwersytecie Justusa Liebiga w Gießen.
Była pogodną, pracowitą, zdecydowaną i energiczną młodą kobietą.
Studia finansowała z pracy na pół etatu. Była zapaloną miłośniczką muzyki, sportu i literatury. Jej życie wzbogaciły taniec baletowy, gra na fortepianie, pływanie jako ratownik i jazda na rolkach. Przyjaciele i znajomi opisują ją jako osobę bardzo uczynną, stale uśmiechniętą.

Los młodej, ładnej kobiety wywołał silne emocje na całym świecie i przyciągnął ogromną uwagę. Tuğçe przez wiele miesięcy była tematem codziennych gazet, stacji telewizyjnych i portali społecznościowych. Tej tragicznej sprawie towarzyszyły transmisje na żywo, petycje, kondolencje od polityków, wypowiedzi celebrytów, wielotysięczne czuwania.

By Daj Znak Frankfurt

DAJ ZNAK Polnische Dialoginitiative für Frankfurt to inicjatywa polityczna i społeczna jednoczącą Polonię we Frankfurcie nad Menem.
Tworzą ją wolontariuszki i wolontariusze którym zależy, żeby Polonia we Frankfurcie była bardziej zjednoczona i widoczna oraz reprezentuje jej interesy wobec lokalnych władz.

Podczas ostatnich wyborów komunalnych 14 marca 2021 roku frankfurcka Polonia wybrała swoją przedstawicielkę na poziomie polityki komunalnej: Barbarę Lange.

💬 Jeśli mają Państwo tematy czy problemy miejskie lub polonijne zapraszamy do kontaktu: kontakt@dajznak.blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *