Solidarni z Ukrainą

Co robi miasto Frankfurt w związku z wydarzeniami na Ukrainie?

Frankfurt nad Menem, posiedzenie Rady Miasta dnia 24 lutego 2022 roku, Barbara Lange obecna na posiedzeniu informuje: W związku z zajęciem Ukrainy przez wojska rosyjskie na ostatnim posiedzeniu Rada Miasta postanowiła odroczyć posiedzenie. Uchwalono natomiast dwie rezolucje: Jedną wspólną frakcji: Grünen, CDU, SPD, LINKE, FDP, Volt, FRAKTION wyrażającą solidarność z Ukrainą i potępiającą wojnę wywołąną przez Putina, która jest sprzeczna z prawem międzynarodowym, oraz drugą, wniesioną przez ÖkoLinX dotyczącą przyjęcia przez Frankfurt uchodźców z Ukrainy. Posiedzenie skrócono.

Posiedzenie Rady Miasta Frankfurtu ws. Ukrainy
Posiedzenie Rady Miasta Frankfurtu ws. Ukrainy
Rezolucja miasta Frankfurt ws. Ukrainy
Rezolucja miasta Frankfurt ws. Ukrainy


Miasto przygotowuje się na przyjęcie uchodźców

Hesja ogłosiła gotowość pomocy humanitarnej, Frankfurt obecnie przygotowuje się na przyjęcie uchodźców z Ukrainy. Sztab kryzysowy rozważa, które hotele, hale, schroniska przygotować dla uchodźców. Kto jest włączony: Magistrat, Urząd ds. Młodzieży i Opieki Społecznej, Wydział Gospodarki Mieszkaniowej i Uchodźców, Straż Pożarna, Wydział Zapobiegania Katastrofom, Biuro Porządku Publicznego, Wydział Zdrowia, Kuratorium Oświaty, służby ratownicze oraz ochotnicze, organizacje społeczne.

Jedna z przyjętych na ostatnim posiedzeniu Rady Miasta rezolucji mówi o przyjęciu uchodźców. Frankfurt powinien teraz zaapelować do rządu federalnego, by ten stworzył bezpieczny korytarz dla uchodźców.

Jak możesz pomóc? Zbiórka we Frankfurcie oraz polskojęzyczny kontakt.

We Frankfurcie zbiórki materiałów pierwszej potrzeby przeprowadza organizacja europe cares e.v.
Jeśli masz pytania dot. tych zbiórek, możesz skontaktować współpracującą z Daj Znak Magdaleną Kozłowską: przez messenger, instagram, facebook. Dziś Europe Cares e.V. zbiera we Frankfurcie do godziny 16.00 i jedzie z Niemiec tirami na granicę z Ukrainą. Planują organizować zbiórki w całych Niemczech.

Zbiórka we Frankfurcie dla uchodźców z Ukrainy


W sprawie zbiórek organizacji Europe Cares e.V. polecamy do polskojęzycznego kontaktu: Magdalena Kozłowska – kontakt przez fb,messenger, instagram i mail: kontakt@magdalenakozlowska.pl oraz Małgorzata Fedorczak (DAJ ZNAK) – kontakt telefoniczny:  00 49 176 62820656

UWAGA: Osoby do kontaktu nie odbierają datków, są polskojęzycznym łączniczkami do kontaktu z organizatorami. 

Zapraszamy do obserwowania naszych profili na mediach społecznościowych. O aktualnych akcjach we Frankfurcie i Hesji będziemy pisać na facebooku i instagramie Daj Znak.

By Daj Znak Frankfurt

DAJ ZNAK Polnische Dialoginitiative für Frankfurt to inicjatywa polityczna i społeczna jednoczącą Polonię we Frankfurcie nad Menem.
Tworzą ją wolontariuszki i wolontariusze którym zależy, żeby Polonia we Frankfurcie była bardziej zjednoczona i widoczna oraz reprezentuje jej interesy wobec lokalnych władz.

Podczas ostatnich wyborów komunalnych 14 marca 2021 roku frankfurcka Polonia wybrała swoją przedstawicielkę na poziomie polityki komunalnej: Barbarę Lange.

💬 Jeśli mają Państwo tematy czy problemy miejskie lub polonijne zapraszamy do kontaktu: kontakt@dajznak.blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *