Dialog i widoczność polskiej społeczności we Frankfurcie

Nasza DIALOGINITIATIVE już weszła w dialog:

  • w rozmowach na szczeblu miejskim o polskich miejscach pamięci, na posiedzeniach plenarnych Rady Obcokrajowców KAV, w wywiadach z FAZ i Europa Union Frankfurt oraz w ramach zaangażowania na rzecz miasta (nasze tłumaczenie miejskiej aplikacji dla kobiet)
  • do reprezentacji i dialogu możliwe konieczne jest odpowiednie opanowanie języka i dlatego cieszymy się, że nasi główni kandydaci

Barbara Lange
Dariusz Kalinowski
Max von Bronk

DAJ-ZNAK-Polnische-Diloginitiative-fur-Frankfurt_Kandidaten
Dariusz Kalinowski, Barbara Lange i Max von Bronk

świetnie mówią po niemiecku lub są dwujęzyczni. 🇵🇱 🇩🇪

Poniżej dzisiejszy artykuł we Frankfurter Rundschau „Kommunalwahl. Auch wenig bekannte Listen rechnen sich in Frankfurt und der Region Chancen aus” autorzy Georg Lepper i Hennings Voigts analizują mniej znane listy, startujące w tegorocznych wyborach komunalnych.

O Daj Znak Frankfurt piszą tak:

„DAJ ZNAK Dialog i widoczność.
DAJ ZNAK Polnische Dialoginitiative für Frankfurtu to lista osób polskiego pochodzenia z Frankfurtu. Lista chce politycznie reprezentować interesy Polaków we Frankfurcie, podnieść widoczność dużej polskiej społeczności w mieście oraz poprawić dialog między Polonią, a władzami miasta. To czas, by Polacy bardziej angażowali się w lokalną politykę miejską – pisze lista. DAJ ZNAK przetłumaczył miejskie informacje na język polski oraz włączył się w upamiętnianie polskich robotników przymusowych. Politycznie DAJ ZNAK postuluje m.in. na rzecz równości płci oraz edukacji.”

By Daj Znak Frankfurt

Daj Znak Frankfurt to wolontariusze, którzy tworzą we Frankfurcie nad Menem dwie polskie listy o nazwie "DAJ ZNAK Polnische Dialoginitiative für Frankfurt" na wybory 14 marca 2021 r.:
📌 kandydatów do Rady Obcokrajowców (Ausländerbeirat, KAV)
📌 kandydatów do Rady Miasta (Stadtverordnetenversammlung).
Jeśli możesz głosować we Frankfurcie, możesz pomóc stworzyć polską reprezentację:
📝 Popierając nasze listy;
📩 Zgłaszając się na głosowanie korespondencyjne.

💬 SZCZEGÓŁY, PYTANIA: kontakt@dajznak.blog

„Daj Znak. Te wybory to nasza sprawa”🇵🇱

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *