Dialog i widoczność polskiej społeczności we Frankfurcie

Nasza DIALOGINITIATIVE już weszła w dialog:

  • w rozmowach na szczeblu miejskim o polskich miejscach pamięci, na posiedzeniach plenarnych Rady Obcokrajowców KAV, w wywiadach z FAZ i Europa Union Frankfurt oraz w ramach zaangażowania na rzecz miasta (nasze tłumaczenie miejskiej aplikacji dla kobiet)
  • do reprezentacji i dialogu możliwe konieczne jest odpowiednie opanowanie języka i dlatego cieszymy się, że nasi główni kandydaci

Barbara Lange
Dariusz Kalinowski
Max von Bronk

DAJ-ZNAK-Polnische-Diloginitiative-fur-Frankfurt_Kandidaten
Dariusz Kalinowski, Barbara Lange i Max von Bronk

świetnie mówią po niemiecku lub są dwujęzyczni. 🇵🇱 🇩🇪

Poniżej dzisiejszy artykuł we Frankfurter Rundschau „Kommunalwahl. Auch wenig bekannte Listen rechnen sich in Frankfurt und der Region Chancen aus” autorzy Georg Lepper i Hennings Voigts analizują mniej znane listy, startujące w tegorocznych wyborach komunalnych.

O Daj Znak Frankfurt piszą tak:

„DAJ ZNAK Dialog i widoczność.
DAJ ZNAK Polnische Dialoginitiative für Frankfurtu to lista osób polskiego pochodzenia z Frankfurtu. Lista chce politycznie reprezentować interesy Polaków we Frankfurcie, podnieść widoczność dużej polskiej społeczności w mieście oraz poprawić dialog między Polonią, a władzami miasta. To czas, by Polacy bardziej angażowali się w lokalną politykę miejską – pisze lista. DAJ ZNAK przetłumaczył miejskie informacje na język polski oraz włączył się w upamiętnianie polskich robotników przymusowych. Politycznie DAJ ZNAK postuluje m.in. na rzecz równości płci oraz edukacji.”

By Daj Znak Frankfurt

DAJ ZNAK Polnische Dialoginitiative für Frankfurt to inicjatywa polityczna i społeczna jednoczącą Polonię we Frankfurcie nad Menem.
Tworzą ją wolontariuszki i wolontariusze którym zależy, żeby Polonia we Frankfurcie była bardziej zjednoczona i widoczna oraz reprezentuje jej interesy wobec lokalnych władz.

Podczas ostatnich wyborów komunalnych 14 marca 2021 roku frankfurcka Polonia wybrała swoją przedstawicielkę na poziomie polityki komunalnej: Barbarę Lange.

💬 Jeśli mają Państwo tematy czy problemy miejskie lub polonijne zapraszamy do kontaktu: kontakt@dajznak.blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *