donosimy_z_posiedzen

Dzisiaj w imieniu #dialoginitiaive zabrałam głos w sprawie naszego wniosku „okrągły stół HSU i tzw. nowe języki obce”, który został ponownie odroczony. 

Poza tym dziś w komisji ds. edukacji: Brak rozwiązania problemu upałów w klasach; nie można też przewidzieć, kiedy zostaną wyremontowane istniejące baseny szkolne (niektóre, jak szkoła im. Wöhlera, od lat czekają na remont). 

Magistrat przedstawił natomiast „ogólną koncepcję całodziennych szkół”. Prawo do miejsc w systemie nauczania całodziennego będzie nam przysługiwać w 2026 (ustawa GaFöG 2021) a zobowiązane będą do tego  👉gminy. Wprowadzenie systemu nastąpi stopniowo, od klasy 1, czyli 1 klasa na rok. Pilotaż odbywa się już w 9 frankfurckich szkołach, a w docelowych planach przewidzianych jest 8000 miejsc. 

Koncepcja w całości do zapoznania:

https://www.isep.frankfurt-macht-schule.de/…/gesamtkonz…

By Daj Znak Frankfurt

DAJ ZNAK Polnische Dialoginitiative für Frankfurt to inicjatywa polityczna i społeczna jednoczącą Polonię we Frankfurcie nad Menem.
Tworzą ją wolontariuszki i wolontariusze którym zależy, żeby Polonia we Frankfurcie była bardziej zjednoczona i widoczna oraz reprezentuje jej interesy wobec lokalnych władz.

Podczas ostatnich wyborów komunalnych 14 marca 2021 roku frankfurcka Polonia wybrała swoją przedstawicielkę na poziomie polityki komunalnej: Barbarę Lange.

💬 Jeśli mają Państwo tematy czy problemy miejskie lub polonijne zapraszamy do kontaktu: kontakt@dajznak.blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *