Frankfurt Romer. Przekazanie c zapki krakowskiej Burmistrzowi Frankfurtu Uwe Becker, fot. Bernd Kammerer Stadt Frankfurt

Nasza główna kandydatka Barbara Lange działa od kilku lat społecznie na rzecz dzieci i młodzieży w ramach Stowarzyszenia na rzecz Polskiej Szkoły w Eschborn. Ma też za sobą projekt partnerstwa miast Frankfurt-Kraków w 2019 r., o którym burmistrz Frankfurtu, Uwe Becker, powiedział:

Projekt łączy młodych ludzi z Europy. Uczestniczące w nim frankfurckie dzieci poznają różne tradycje i łączą je z otoczeniem, w którym żyją. Świadczy o tym w imponujący sposób 'Szopka frankfurcko-krakowska’. Aktywne partnerstwo miast w połączeniu ze społecznym zaangażowaniem Stowarzyszenia umożliwia tę wymianę i pozwala Europie zbliżyć się do siebie.

(cytat za: https://www.frankfurter-wochenblatt.de/…/buergermeister…)

Dzieci-i-rodziny-Frankfurt

Tego potrzebuje Frankfurti to wkład naszej inicjatywy do komunalnych frankfurckich gremiów – działalność na rzecz dzieci i rodzin oraz wspieranie współpracy miast

DAJ ZNAK Polnische Dialoginitiative für Frankfurt – listy nr 27 ❌

By Daj Znak Frankfurt

DAJ ZNAK Polnische Dialoginitiative für Frankfurt to inicjatywa polityczna i społeczna jednoczącą Polonię we Frankfurcie nad Menem.
Tworzą ją wolontariuszki i wolontariusze którym zależy, żeby Polonia we Frankfurcie była bardziej zjednoczona i widoczna oraz reprezentuje jej interesy wobec lokalnych władz.

Podczas ostatnich wyborów komunalnych 14 marca 2021 roku frankfurcka Polonia wybrała swoją przedstawicielkę na poziomie polityki komunalnej: Barbarę Lange.

💬 Jeśli mają Państwo tematy czy problemy miejskie lub polonijne zapraszamy do kontaktu: kontakt@dajznak.blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *