Wybowy Frankfurt nad Menem

Jeśli jeszcze nie zamówiłeś pakietu wyborczego

Najpierw otrzymasz z urzędu powiadomienie o wyborach razem z wzorem kart. To jest tylko informacja, nie upoważnia ona do głosowania! Pakiet wyborczy wraz z kartami do glosowania otrzymasz wyłącznie po wcześniejszej rejestracji np. online – więcej informacji o tym, jak zamówić pakiet wyborczy do glosowania listownego znajdziesz na naszym blogu w artykule o wyborach korespondencyjnych.

Jeśli już zamówiłeś pakiet wyborczy

Już teraz miasto wysyła pakiety wyborcze do osób, które je wcześniej zamówiły. Jeśli nie masz obywatelstwa niemieckiego, dostaniesz wszystkie dokumenty potrójnie:

1. Rada Obcokrajowców (KAV)

2. Rada Miasta (Stadtverordnetenversammlung)

3. Rady Dzielnicowe (Ortsbeirat)

DAJ ZNAK Polnische Dialoginitiative für Frankfurt kandyduje tylko do Rady Miasta i Rady Obcokrajowców i mamy za każdym razem listę nr 27.

Wystarczy postawić krzyżyk przy nazwie listy, oddasz wtedy maksymalną liczbę głosów: DAJ ZNAK Polnische Dialoginitiative für Frankfurt – listy nr 27.

Wybory we Frankfurcie nad Menem

Trzeba też podpisać oświadczenie (Wahlschein), że samodzielnie oddało się głos (pod napisem Unterschrift der Wählerin oder des Wählers) oraz dopisać date i miejscowość. Każda karta wyborcza idzie do jednej, własciwej koperty, która po oddaniu głosu trzeba zakleić. Takie zaklejone koperty razem z podpisanym oświadczeniem wkładasz do różowo-czerwonej koperty zwrotnej – przesyłka wolna od opłaty pocztowej. Powodzenia!

W razie pytań, pisz, dzwon, pytaj – chętnie pomożemy!

📧 kontakt@dajznak.blog

📞 Tel. 0179 39 54 555

By Daj Znak Frankfurt

DAJ ZNAK Polnische Dialoginitiative für Frankfurt to inicjatywa polityczna i społeczna jednoczącą Polonię we Frankfurcie nad Menem.
Tworzą ją wolontariuszki i wolontariusze którym zależy, żeby Polonia we Frankfurcie była bardziej zjednoczona i widoczna oraz reprezentuje jej interesy wobec lokalnych władz.

Podczas ostatnich wyborów komunalnych 14 marca 2021 roku frankfurcka Polonia wybrała swoją przedstawicielkę na poziomie polityki komunalnej: Barbarę Lange.

💬 Jeśli mają Państwo tematy czy problemy miejskie lub polonijne zapraszamy do kontaktu: kontakt@dajznak.blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *