Spacerem_sladami_Tyrmanda

Leopold Tyrmand ukrywał się podczas 2. Wojny Światowej w samym sercu Frankfurtu, pracując w jednym z przydworcowych hoteli.

Po jego frankfurckich śladach i elementach jego autobiografii “Filip” oprowadził nas Dr. Andrzej Kałuża, za co serdecznie dziękujemy!

Dr. Andrzej Kałuża pracuje w Deutsches Polen-Institut (DPI) Darmstadt, specjalnie dla DAJ ZNAK oprowadzał nas w zeszłym roku po wystawie „Lebenspfade. Scieżki życia. Polnische Spuren in RheinMain” (Haus am Dom). 

Po tym jak Dr. Andrzej Kałuża odkrył frankfurcką część biografii L. Tyrmanda, dyrektor DPI Prof. Dr. Peter Oliver Loew przełożył „Filipa” na język niemiecki. 

Wiernie oddane miejsca pobytu i pracy Filipa odkrywaliśmy 21.11 w j. polskim; dla zainteresowanch  – niemiecka wersja książki dostępna jest w księgarniach oraz we frankfurckim Muzeum Żydowskim (Jüdisches Museum).

Tyrmand

 

By Daj Znak Frankfurt

DAJ ZNAK Polnische Dialoginitiative für Frankfurt to inicjatywa polityczna i społeczna jednoczącą Polonię we Frankfurcie nad Menem.
Tworzą ją wolontariuszki i wolontariusze którym zależy, żeby Polonia we Frankfurcie była bardziej zjednoczona i widoczna oraz reprezentuje jej interesy wobec lokalnych władz.

Podczas ostatnich wyborów komunalnych 14 marca 2021 roku frankfurcka Polonia wybrała swoją przedstawicielkę na poziomie polityki komunalnej: Barbarę Lange.

💬 Jeśli mają Państwo tematy czy problemy miejskie lub polonijne zapraszamy do kontaktu: kontakt@dajznak.blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *