Notbremse Frankfurt Covid-19

Hamulec bezpieczeństwa od 23.04.2021, poniżej przedstawiamy najnowsze informacje dotyczące Covid-19 i wprowadzenia obostrzeń przy wskaźniku zakażeń powyżej 100. Obostrzenia federalnej ustawy zależą od siedmiodniowego wskaźnika nowych zakażeń wg RKI.

Wprowadzony od 23.04.2021 hamulec bezpieczeństwa, obowiązuje, jeśli wskaźnik przekroczy 100 w przeciągu trzech nastepujacych po sobie dniach, a z kolei spadek wskaźnika przez pięć kolejnych dni poniżej 100 zawiesza „hamulec bezpieczeństwa”:

KONTAKTY

Wprowadzony hamulec bezpieczeństwa od 23.04.2021, a przebywanie poza mieszkaniem i terenem przyległym możliwe do godz. 22.00 i od godz. 5.00 rano.

Wyjątki stanowią nagłe przypadki medyczne i obowiązki zawodowe, opieka nad potrzebującymi i nieletnimi, czynności do wykonywania praw do opieki i pielęgnacji, dla zaspokojenia potrzeb zwierząt.

Zajęcia ruchowe na zew. w pojedynkę możliwe do północy.

Prywatne spotkania zarówno w przestrzeni publicznej jak i pomieszczeniach prywatnych zezwolone dla jednego gospodarstwa domowego plus jedna osoba.

Wyjątki: wykonywanie praw do opieki i pielęgnacji, ceremonie pogrzebowe (tutaj obowiązuje ograniczenie do 30 osób).

HANDEL DETALICZNY

Otwarte: sklepy z artykułami codziennego użytku takie jak supermarkety i apteki, sklepy z napojami, ze zdrową żywnością, drogerie, stacje benzynowe, księgarnie, kwiaciarnie, sklepy zoologiczne i ogrodnicze.

Obowiązują ograniczenia liczby kupujących, samych kupujących obowiązują maski FF2 lub medyczne.

Click and collect możliwy jest niezależnie od wskaźnika zakażeń

Click and meet możliwy jest dla kupujących z negatywnym wynikiem testu (24h) przy wskaźniku zakażeń poniżej 150.

USŁUGI Z BLISKIM KONTAKTEM

Możliwe do celów medycznych, terapeutycznych (z maską FFP/podobną)

Usługi fryzjerskie i pedicure z maską i negatywnym testem (24 h).

PRACA

Pracodawcy mają zaoferować a pracownicy przyjąć ofertę pracy zdalnej, chyba że istnieją przeciwskazania po którejś ze stron.

SZKOŁY

Zajęcia „trybem zmiennym”, uczniowie muszą być testowani dwa razy w tygodniu.

Jeśli wskaźnik nowych zakażeń w ciągu trzech kolejnych dni przekroczy 165, lekcje zostaną zawieszone.

Wyjątkiem będą klasy końcowe oraz zajęcia w szkołach specjalnych.

NABOŻEŃSTWA

W tym przypadku nie ma żadnych zmian i odprawianie nabożeństw będzie w dalszym ciągu możliwe, pod warunkiem ograniczenia liczby uczestników i zachowania reżimu sanitarnego.

SPORT

Dozwolone „bezkontaktowe uprawianie sportów indywidualnych” – i to w pojedynkę, w parach lub z członkami własnego gospodarstwa domowego.

W przypadku dzieci do 14 roku życia obowiązuje ograniczenie do pięciu osób.

Poza tym dozwolone zawody i treningi sportowców zawodowych oraz reprezentantów kraju – bez udziału publiczności i z zachowaniem zasad higieny.

REKREACJA I KULTURA

Otwarte pozostają: Autokina. Zewnętrzne obszary ogrodów zoologicznychi i botanicznych otwarte przy przestrzeganiu reżimu sanitarnego dla gości z negatywnym testem (24 h); test obowiązuje od szóstego roku życia.

Zamknięte: parki rozrywki, kryte place zabaw, baseny, dyskoteki, kluby, wesołe miasteczka, kasyna, zakłady bukmacherskie, domy publiczne, teatry, opery, filharmonie, sale koncertowe, kluby muzyczne, kina, muzea, wystawy i miejsca pamięci.

______________

Tzw. federalny hamulec bezpieczeństwa przeciwko trzeciej fali koronawirusa. Przepisy obowiązują od 23.04.2021, najdłużej do końca 30 czerwca 2021 roku. Źródło: Federalne Ministerstwo Sprawiedliwości i Ochrony Konsumentów

By Daj Znak Frankfurt

DAJ ZNAK Polnische Dialoginitiative für Frankfurt to inicjatywa polityczna i społeczna jednoczącą Polonię we Frankfurcie nad Menem.
Tworzą ją wolontariuszki i wolontariusze którym zależy, żeby Polonia we Frankfurcie była bardziej zjednoczona i widoczna oraz reprezentuje jej interesy wobec lokalnych władz.

Podczas ostatnich wyborów komunalnych 14 marca 2021 roku frankfurcka Polonia wybrała swoją przedstawicielkę na poziomie polityki komunalnej: Barbarę Lange.

💬 Jeśli mają Państwo tematy czy problemy miejskie lub polonijne zapraszamy do kontaktu: kontakt@dajznak.blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *