Hesja_dalsza redukcja ograniczeń kontaktów

Rząd Hesji podjął decyzję o dalszej redukcji dotychczasowych ograniczeń kontaktów międzyludzkich powstałych w wyniku walki z koronawirusem. Złagodzenia dotyczą w szczególności:

 • kontaktów międzyludzkich na imprezach, w teatrach lub kinach,
 • możliwości odwiedzania szpitali, klinik rehabilitacyjnych i zakładów dla osób niepełnosprawnych.

Kluczowym kryterium przy podejmowaniu decyzji o dalszym łagodzeniu to wskaźniki infekcji, warunkiem jest zachowanie odległości i higieny („proszę o ostrożność” – powiedział dzisiaj premier Volker Bouffier w Wiesbaden.)

Zasady dotyczące kontaktów od 6 lipca 2020 r.:

 • Na imprezach takich jak targi lub koncerty, a także w teatrach i kinach, zasada pięciu metrów kwadratowych dla miejsc siedzących i zasada dziesięciu metrów kwadratowych dla miejsc stojących zostają zniesione. Podstawową zasadą jest przestrzeganie minimalnej odległości 1,5 metra. Orientacyjnie dla każdej osoby powinny być dostępne trzy metry kwadratowe. UWAGA: np. w teatrach i kinach mogą być wprowadzone inne zasady, jeśli istnieje indywidualna koncepcja higieny zapewniająca środki ochronne, takie jak noszenie maski.
 • Udział w wydarzeniach sportowych i zawodach jest znów możliwy, jeśli przestrzegane będą zasady higieny i trzech metrów kwadratowych na osobę.
 • W sklepach również zniesiono zasadę dziesięciu metrów kwadratowych; pozostaje jednak obowiązkowa minimalna odległość 1,5 metra. Orientacyjnie dla każdej osoby powinny być dostępne trzy metry kwadratowe.
 • Nadal obowiązuje zasada dotycząca spotkań w miejscach publicznych – wspólnie mogą spotykać się dwa gospodarstwa domowe (dwie rodziny) lub maksymalnie dziesięć osób.
 • Podczas wydarzeń w zamkniętych pomieszczeniach, w których zajmowane są miejsca dla widzów, miejsca powinny być przydzielane w indywidualny sposób, aby umożliwić identyfikowanie uczestników w przypadku infekcji. Nie dotyczy to przyjęć odbywających się przy stole.
 • Można ponownie korzystać z pomieszczeń klubowych, a w szatniach nie obowiązuje już zasada pięciu metrów kwadratowych – zamiast tego obowiązują ogólne wymagania dotyczące odległości 1,5 metra.
 • Grillowanie i piknikowanie w miejscach publicznych jest ogólnie dozwolone.
 • Wydarzenia z udziałem ponad 250 osób muszą być nadal zatwierdzane przez Urząd Sanitarny.
 • Publiczne imprezy taneczne pozostają zabronione.

Zasady dot. wizyt w szpitalach, klinikach rehabilitacyjnych i placówkach dla osób niepełnosprawnych od 15 lipca 2020 r.:

 • Wizyty w klinikach rehabilitacyjnych są możliwe bez ograniczeń.
 • W szpitalach pacjenci mogą przyjmować dwie wizyty w ciągu pierwszych sześciu dni pobytu. Na wizytę mogą przyjechać maksymalnie dwie osoby. Od siódmego dnia maksymalnie dwie osoby mogą odwiedzać pacjenta każdego dnia.
 • Odwiedzający mogą wchodzić na teren placówek dla osób niepełnosprawnych, pod warunkiem, że są zdrowi i nie mieli kontaktu z pacjentami z COVID-19.

Wszystkie przepisy dotyczące reduckji ograniczeń kontaktów wymienione powyżej obowiązują do 16 sierpnia 2020 r.

Źródło

Oświadczenie prasowe rządu Hesji dot. redukcji ograniczeń kontaktów.

DAJ ZNAK_Avatar

By Dominika Rotthaler

Daj Znak Frankfurt to wolontariusze, którzy tworzą we Frankfurcie nad Menem dwie polskie listy o nazwie "DAJ ZNAK Polnische Dialoginitiative für Frankfurt" na wybory 14 marca 2021 r.:
📌 kandydatów do Rady Obcokrajowców (Ausländerbeirat, KAV)
📌 kandydatów do Rady Miasta (Stadtverordnetenversammlung).
Jeśli możesz głosować we Frankfurcie, możesz pomóc stworzyć polską reprezentację:
📝 Popierając nasze listy;
📩 Zgłaszając się na głosowanie korespondencyjne.

💬 SZCZEGÓŁY, PYTANIA: kontakt@dajznak.blog

„Daj Znak. Te wybory to nasza sprawa”🇵🇱

2 thoughts on “Hesja: Dalsza redukcja ograniczeń kontaktów”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *