Hesja_pomoc finansowa dla studentów

Obecna sytuacja mocno dotyka studentów – 2/3 z nich pracuje, aby utrzymać się podczas studiów, podczas kryzysu jednak większość prac dorywczych nie może się odbyć. Władze przez dłuższy czas nie widziały możliwości pomocy studiującym w obecnym kryzysie. Sytuacja się jednak zmieniła – Ministerstwo Oświaty i Nauki Bundesministerium für Bildung und Forschung z minister Anja Karliczek wypracowało strategię wsparcia. Również w Hesji można liczyć na pomoc finansową dla studentów.

Dziś możemy przekazać studiującym we Frankfurcie/Hesji dobre wiadomości

Pomoc finansowa dla studentów – dla pobierających BAFöG (według ustawy o Bundesausbildungsförderungsgesetz)

Obecny letni semestr ma się nie zaliczać do do maksymalnego czasu pobierania BAFöG. Chodzi o to, żeby chronić studentów przed negatywnymi skutkami nieregularnej nauki w obecnym semestrze, która może doprowadzić do przedłużenia okresu studiów. Postulat heskiej minister ds. nauki Angeli Dorn czeka jeszcze na właściwe umocowanie prawne.

Studenci, którzy znaleźli się w krytycznej sytuacji

Studenci, którzy wykażą, że znaleźli się w krytycznej sytuacji i nie mogą się ubiegać o żadną inną pomoc (np. stypendium), otrzymają pomoc finansową z NOTHILFEFOND Deutsches Studentenwerk na pomoc doraźną dla miejscowych studentów. Rząd przeznaczył na to 100 milionów euro.

Kredyt studencki KfW

Tradycyjny studencki kredyt KfW (Kreditanstalt für Wiederaufbau), istniejący w Niemczech od 2006, pozostanie nieoprocentowany do 31.03.2021. Podania można składać od 08 maja online www.kfw.de/studienkredit-coronahilfe. Kredyt ten wynosi do 650 euro miesięcznie, niezależnie od przychodów własnych i przychodów rodziców.

Studenci zagraniczni

Studentów zagranicznych (w tej grupie, która nie otrzymuje BAFöG, aż ¾ pracuje równolegle do studiów) dopuszczono do STUDENCKIEGO KREDYTU KfW.

Więcej o KREDYCIE STUDENCKIM:
https://www.bmbf.de/files/2020-04-30_051%20PM%20Corona-%c3%9cberbr%c3%bcckungshilfe%20Studierende.pdf

Informacja dla Hesji minister ds. nauki Angeli Dorn: https://www.hessen.de/sites/default/files/media/hmwk/20200430_pm32_bundeshilfen_studierende_barrierefrei.pdf

DAJ ZNAK_Avatar

By Dominika Rotthaler

Daj Znak Frankfurt to wolontariusze, którzy tworzą we Frankfurcie nad Menem dwie polskie listy o nazwie "DAJ ZNAK Polnische Dialoginitiative für Frankfurt" na wybory 14 marca 2021 r.:
📌 kandydatów do Rady Obcokrajowców (Ausländerbeirat, KAV)
📌 kandydatów do Rady Miasta (Stadtverordnetenversammlung).
Jeśli możesz głosować we Frankfurcie, możesz pomóc stworzyć polską reprezentację:
📝 Popierając nasze listy;
📩 Zgłaszając się na głosowanie korespondencyjne.

💬 SZCZEGÓŁY, PYTANIA: kontakt@dajznak.blog

„Daj Znak. Te wybory to nasza sprawa”🇵🇱

One thought on “Hesja: pomoc finansowa dla studentów”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *