Hesja_ponownie rozszerzenie opieki dziennej dla dzieci

HESJA: w ciągu ostatnich kilku dni zmieniono wiele ograniczeń, które zostały wprowadzone w celu powstrzymania się rozprzestrzeniania koronawirusa. Tym samym coraz więcej osób wraca na swoje stanowiska pracy i do bardziej regularnego trybu życia zawodowego. Żeby umożliwić powrót do pracy również rodzicom, obecnie opiekującymi się w domu małymi dziećmi w wieku żłobkowym i przedszkolnym, rząd Hesji ponownie wprowadza opiekę dzienną dla dzieci.

Przypominamy, że obecnie


Wspólna opieka

Trzy rodziny mogą się wspólnie dzielić wzajemną opieką nad dziećmi (ważna jest jednoczesna redukcja kontaktów socjalnych).

Place zabaw

Od 4 maja można ponownie bawić się na heskich placach zabaw. Więcej na ten temat w naszym artykule nt. zniesienia kolejnych ograniczeń w Hesji.

Nowe postanowienia dotyczące opieki dziennej dla dzieci

Opieka przedszkolna

Heskie Ministerstwo Spraw Społecznych i Integracji podaje następujące informacje nt. różnych placówek opieki dziennej, funkcjonujących na zasadach „ograniczonej regularnej działalności” od 2 czerwca 2020 r.:
Dokładne godziny i możliwe dni działania placówek opieki będą zależne od indywidualnych warunków tych ośrodków (np. przedszkole leśne z dużym, otwartym placem zabaw na zewnątrz inaczej poradzi sobie z tą sytuacją, niż niewielkie przedszkole w centrum miasta, które ma do dyspozycji wyłącznie małe podwórko do zabawy). Po szczegóły musisz więc zwrócić się do placówki, do której uczęszcza Twoje dziecko.

Świetlice i „Horty”

Również świetlice przyszkolne i tzw. Horty mogą ponownie zacząć działać – również według indywidualnych zasad, przy ograniczonej ilości godzin oraz zachowaniu odległości i zasad higieny.

Tagesmütter

Opieka domowa, czyli tzw. Tagesmütter mogą zacząć pracę od 2 czerwca w ograniczonym trybie działalności. Podobnie jak ośrodki opieki dziennej, także Tagesmütter mogą już teraz oferować opiekę w nagłych wypadkach.

Generalnie wszystkie placówki opieki dziennej dla dzieci muszą wypracować własne systemy zasad bezpieczeństwa i higieny, aby utrzymać ryzyko przenoszenia się koronawirusa na jak najmniejszym poziomie.

Daj Znak powołuje się na informacje prasowe rządu Hesji:
https://www.hessen.de/presse/pressemitteilung/hessen-startet-am-2-juni-mit-eingeschraenkter-regelbetreuung-0

DAJ ZNAK_Avatar

By Barbara Lange

Daj Znak Frankfurt to wolontariusze, którzy tworzą we Frankfurcie nad Menem dwie polskie listy o nazwie "DAJ ZNAK Polnische Dialoginitiative für Frankfurt" na wybory 14 marca 2021 r.:
📌 kandydatów do Rady Obcokrajowców (Ausländerbeirat, KAV)
📌 kandydatów do Rady Miasta (Stadtverordnetenversammlung).
Jeśli możesz głosować we Frankfurcie, możesz pomóc stworzyć polską reprezentację:
📝 Popierając nasze listy;
📩 Zgłaszając się na głosowanie korespondencyjne.

💬 SZCZEGÓŁY, PYTANIA: kontakt@dajznak.blog

„Daj Znak. Te wybory to nasza sprawa”🇵🇱

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *