Hesja_decyzje rządu w sprawie rozwoju koronawirusa

Wczoraj odbyło się specjalne kryzysowe zebranie rządu Hesji. Zebraliśmy dla Ciebie najważniejsze informacje, dotyczące sytuacji szkolnictwa i zdrowia w naszym regionie.

  • Żłobki, przedszkola i szkoły zawieszają swoją działalność co najmniej do Świąt Wielkanocnych. Egzaminy maturalne powinny się w miarę możliwości odbyć.
  • Opieka dla dzieci, których rodzice pracują w specjalnych grupach zawodowych (np. personal medyczny) będzie zagwarantowana
  • Godziny oraz możliwości odwiedzin w szpitalach i placówkach opieki są znacznie ograniczone. Rodzice nadal mogą odwiedzać swoje chore dzieci
  • Obecnie 14-dniowa kwarantanna domowa dotyczy wyłącznie osób powracających do Hesji i należących do określonej grupy zawodowej (np. policjanci, ratownicy medyczni). Rozporządzenie dotyczy powrotu z obszarów ryzyka koronawirusa.

Informacje dotyczące koronawirusa w Hesji: zalecenia

Jeśli potrzebujesz informacji, jakie dokładnie zawody są chronione i dla kogo jest zagwarantowana opieka dla dzieci, daj koniecznie znać! Chętnie pomożemy!

Generalnie zaleca się pozostanie w domu w miarę możliwości i ograniczenie kontaktów społecznych. Każde wyjście z domu zwiększa ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa!

Podziel się tymi informacjami ze znajomymi, w języku polskim są one trudno dostępne!

Więcej informacji o rozwoju sytuacji w Hesji: https://www.hessen.de/presse/pressemitteilung/wir-muessen-die-ausbreitung-der-infektionen-verlangsamen

W zakładce COVID-19 znajdziesz więcej informacji nt. nowych postanowień rządu Hesji.

DAJ ZNAK_Avatar

By Barbara Lange

Daj Znak Frankfurt to wolontariusze, którzy tworzą we Frankfurcie nad Menem dwie polskie listy o nazwie "DAJ ZNAK Polnische Dialoginitiative für Frankfurt" na wybory 14 marca 2021 r.:
📌 kandydatów do Rady Obcokrajowców (Ausländerbeirat, KAV)
📌 kandydatów do Rady Miasta (Stadtverordnetenversammlung).
Jeśli możesz głosować we Frankfurcie, możesz pomóc stworzyć polską reprezentację:
📝 Popierając nasze listy;
📩 Zgłaszając się na głosowanie korespondencyjne.

💬 SZCZEGÓŁY, PYTANIA: kontakt@dajznak.blog

„Daj Znak. Te wybory to nasza sprawa”🇵🇱

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *