Jak głosować na polskie listy we Frankfurcie

Dziękujemy za ogromny odzew na nasz apel głosowania na polskie listy!

CHCIELIBYŚMY SIĘ CIESZYĆ 14.03.2021 z polskiej reprezentacji w mieście, ale ȽATWO NIE BĘDZIE – POTRZEBA ok. 1000 krzyżyków w kółku przy nazwie listy 27.

Dla tych, którzy chcą nam pomóc, a nie zamówili do tej pory pakietu do głosowania korespondencyjnego, zebraliśmy trzy drogi głosowania.

Możesz:

 1. Dziś jeszcze ZAMÓWIĆ PAKIET WYBORCZY i zagłosować korespondencyjnie (zamawianie po niedzieli 07.03 będzie miało praktycznie mało sensu).

  Potrzebujesz instrukcji w języku polskim, jak się zarejestrować i/lub jak oddać ważny głos? Na naszym blogu zebraliśmy najważniejsze informacje.

 2. Już dziś OSOBISCIE ZAGȽOSOWAĆ W SPECJALNYM LOKALU (możliwe do 12.03)W pobliżu urzędu meldunkowego (Einwohnermeldeamt): przy Lange Str. 25 (można tu zagłosować, odebrać pakiet korespondencyjny dla siebie lub z pisemnym upoważnieniem pakiety dla w sumie czterech innych osób).

  Godziny otwarcia lokalu przy Lange Str. 25:
  pon: 9:00 – 17:00
  wt: 7:30 – 13:00
  śr: 7:30 – 15:00
  czw: 10:00 – 18:00
  pt: 7:30 – 13:00

 3. OSOBIŚCIE GȽOSOWAĆ W NIEDZIELĘ 14.03 we właściwym lokalu wyborczym. MOŻLIWE NAWET JEŚLI ZAGINĘȽO POWIADOMIENIE O WYBORACH – należy mieć przy sobie dowód tożsamości.

  Adresy lokali wyborczych podajemy na naszym blogu <- kliknij tutaj, żeby sprawdzić, gdzie znajduje się Twój najbliższy lokal wyborczy.

Masz pytania lub potrzebujesz pomocy?

📞 01793954555
kontakt@dajznak.blog

DZIĘKUJEMY ZA WYBRANIE POLSKICH LIST!

DAJ ZNAK Polnische Initiative für Frankfurt ❌

#Te_Wybory_To_Nasza_Sprawa

By Daj Znak Frankfurt

DAJ ZNAK Polnische Dialoginitiative für Frankfurt to inicjatywa polityczna i społeczna jednoczącą Polonię we Frankfurcie nad Menem.
Tworzą ją wolontariuszki i wolontariusze którym zależy, żeby Polonia we Frankfurcie była bardziej zjednoczona i widoczna oraz reprezentuje jej interesy wobec lokalnych władz.

Podczas ostatnich wyborów komunalnych 14 marca 2021 roku frankfurcka Polonia wybrała swoją przedstawicielkę na poziomie polityki komunalnej: Barbarę Lange.

💬 Jeśli mają Państwo tematy czy problemy miejskie lub polonijne zapraszamy do kontaktu: kontakt@dajznak.blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *