Daj Znak – Stadtradeln – jeździliśmy dla Frankfurtu. Międzygminne zawody rowerowe dla Frankfurtu zakończone ale emocje jeszcze nie opadły. Przez niecałe trzy tygodnie zbieraliśmy dla miasta jako „Team Daj Znak” przejechane kilometry. Teraz jadą inne niemieckie gminy, Frankfurt lokuje się na razie na 36 miejscu. Jak na 1917 biorących udział gmin nieźle! W zawodach brały udział kobiety, mężczyźni oraz dzieci. Trzy osoby z najlepszymi wynikami otrzymały w nagrodę koszulki z logo „Stadtradeln Daj Znak”. Przy okazji odkryliśmy, że są wśród nas prawdziwe rowerowe asy! Dziękujemy wszystkim uczestnikom za czynny udział i wspaniałą zabawę! Kolejna edycja zawodów w przyszłym roku, będziemy bili nowe rekordy dla miasta.

FRANKFURT NA DWÓCH KÓŁKACH.

Poprzez nasz udział chcemy pokazać, że Frankfurt i jazda na rowerze pasują do siebie. W ostatnim czasie miasto zrobiło wiele dla rowerzystów. Poprzez umożliwienie płynnej jazdy rowerem, staje się on w coraz większym stopniu równoprawnym środkiem transportu w ruchu miejskim.

EKOLOGICZNY FRANKFURT

Oczywiście chcemy również pokazać, jak ważne są dla nas w wielkim mieście ochrona klimatu, aktywny tryb życia i zdrowe powietrze.

FRANKFURT ”WSZYSCY RAZEM”

Przez każdy przejechany kilometr chcemy nie tylko pomóc naszemu miastu w osiągnięciu dobrej pozycji w rankingu ale również pokazać jakie osoby należą do naszej ekipy. Wielu uczestników naszego zespołu, z powodów rodzinnych lub zawodowych, również często prowadzi samochody. Co jest dla nas ważne to sygnał, że kierowcy samochodów to też rowerzyści – i odwrotnie. Że obie grupy nie są dla siebie ani przeciwnikami, ani wrogami a oba środki transportu są częścią systemu komunikacji wolnego od antagonizmów.

I JESZCZE COŚ: TEAM DAJ ZNAK A EINTRACHT

W rankingu jeżdżących ekip, podczas trwania zawodów nasz Team Daj Znak cały czas był wyświetlany w cyołówce zaraz za ekipą Eintracht. Oczywiście śmialiśmy się, bo różnica kilometrów była znaczna a pomiędzy nami matematycznie z pewnością leżały inne grupy, ale w ten sposób powstała niezła motywacja i anekdota:)

Stadtradeln – 2022

Jeśli chcesz jeździć z nami za rok – napisz do nas: kontakt@dajznak.blog

Sprzątanie Świata 18.09.2021

UWAGA !!! 18.09 zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnej akcji dla Frankfurtu a mianowicie Sprzątanie Świata. Daj Znak organizuje wraz z ludźmi sztabu WOŚP i przyjaciółmi „Sami Swoi” sprzątanie nad Nidą. To oczywiście nie wszystko – po jego zakończeniu będzie rodzinny piknik. Szczegóły już wkrótce.

By Daj Znak Frankfurt

DAJ ZNAK Polnische Dialoginitiative für Frankfurt to inicjatywa polityczna i społeczna jednoczącą Polonię we Frankfurcie nad Menem.
Tworzą ją wolontariuszki i wolontariusze którym zależy, żeby Polonia we Frankfurcie była bardziej zjednoczona i widoczna oraz reprezentuje jej interesy wobec lokalnych władz.

Podczas ostatnich wyborów komunalnych 14 marca 2021 roku frankfurcka Polonia wybrała swoją przedstawicielkę na poziomie polityki komunalnej: Barbarę Lange.

💬 Jeśli mają Państwo tematy czy problemy miejskie lub polonijne zapraszamy do kontaktu: kontakt@dajznak.blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *