Jeździmy dla Frankfurtu – międzygminne zawody rowerowe, team DAJ ZNAK dołącz do nas, jeździmy dla Frankfurtu!
JEDZIEMY DLA FRANKFURTU 03.06-23.06
TYLKO TRZY TYGODNIE JEŹDZIMY DLA FRANKFURTU
Przez trzy tygodnie zbierzemy jako zespół dla Frankfurtu przemierzone kilometry.
Zarejestruj się (mail, imię nazwisko) i zamelduj się pod nazwą „Team Daj Znak”: stadtradeln.de/radlerbereich (nie masz maila lub potrzebujesz pomocy: daj znać!)
Załaduj apkę STADTRADELN https://www.stadtradeln.de/app. W apce mamy czata zespołowego. JAK TO BĘDZIE LICZONE: Kilometry zarejestrowane za pośrednictwem aplikacji „STADTRADELN” są bezpośrednio wpisywane do książki przebiegu pojazdu. Kilometry można też wpisywać na stronie internetowej (indywidualnie, codziennie lub na koniec każdego tygodnia). Oprócz aplikacji przejechane kilometry można też ustalić lub oszacować za pomocą licznika kilometrów, komputera rowerowego, lub planera tras rowerowych (np. Naviki). Jeśli nie masz dostępu do apki – wpisuj kilometry online na końcu każdego tygodnia tutaj: https://login.stadtradeln.de/user/dashboard. Na końcu liczba kilometrów będzie zliczona i wybrana zostanie najbardziej aktywna rowerowo gmina.
O CO CHODZI: O to, żeby przejechać na rowerze jak najwięcej kilometrów, zarówno prywatnie, jak i zawodowo. Aby promować jazdę na rowerze, chronić klimat i poprawiać jakość życia w naszej społeczności – a w ostatecznym rozrachunku dobrze się bawić!
JESTEŚ Z OKOLIC FRANKFURTU? Możesz jeździć dla Frankfurtu jako członek Daj Znak, który jest inicjatywą frankfurcką. CHCESZ JEŹDZIĆ ze swoją gminą: tu sprawdzisz, czy bierze udział: https://www.stadtradeln.de/kommunen. Dzięki aplikacji STADTRADELN śledzisz swoje trasy za pomocą GPS, zalicza ona kilometry Twojej drużynie i Twojej gminie. W przeglądzie wyników możesz od razu zobaczyć, na jakim miejscu znajduje się Twój zespół i Twoja społeczność. Natomiast na czacie zespołowym Ty i Twoi członkowie zespołu możecie organizować wspólne wycieczki lub dopingować się nawzajem.
APKA JAKO NARZĘDZIE PLANOWANIA
- Gdzie jest wielu rowerzystów regularnie poruszających się po drogach?
- Gdzież jeździ się płynnie, a gdzie trzeba stale czekać na czerwonych światłach?
- Gdzie i dlaczego unika się pewnych ścieżek rowerowych, a preferuje inne trasy?
Odpowiedzi na te pytania STADTRADELN szuka wspólnie z firmami spin-off TU Dresden w projektach badawczo-rozwojowych. Na podstawie tras śledzonych od 2018 roku, wspólnie wyciągną wnioski na temat ruchu rowerowego. I oczywiście: im więcej tras jest śledzonych, tym bardziej znaczące są wyniki! Całość dopełnia platforma raportowa RADar!