Hesja_decyzje rządu w sprawie rozwoju koronawirusa

Uwaga! Nowe postanowienia heskiego rządu, obowiązujące od środy 18.3.2020.

Rząd Hesji w walce z koronawirusem

Nowe regulacje dotyczą sklepów, usługodawców i rzemieślników, jak również restauracji, kościołów oraz innych miejsc spotkań modlitewnych, hoteli i miejsc spędzania czasu wolnego.

Generalnie zaleca się pozostanie w domu w miarę możliwości i ograniczenie kontaktów społecznych. Przy konieczności spotkania z innymi, prosi się o zachowanie odległości od drugiej osoby (ok. 2 metrów). Należy unikać skupisk ludzi i, jeśli to możliwe, zrezygnować z podróżowania komunikacją publiczną. Każde wyjście z domu zwiększa ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa!

Jeśli szukasz informacji dotyczących możliwości wyjazdu do Polski, załatwienia spraw urzędowych lub otrzymania pomocy konsularnej, jak również wiadomości o przywróceniu kontroli granicznych w Polsce i w Niemczech, odwiedź stronę Konsulatu Generalnego RP w Kolonii.

Jeśli pracujesz na podstawie niemieckiej umowy o pracę lub prowadzisz własną działalność gospodarczą w Niemczech, odwiedź stronę Doradztwo migracyjne 4.0 po dodatkowe informacje!

Podziel się tym postem ze znajomymi, jeżeli uważasz, że te informacje mogą im się przydać! To jedyne sprawdzone źródło aktualnych faktów i postanowień z Hesji w języku polskim!

DAJ ZNAK powołuje się na najnowsze oświadczenie prasowe rządu Hesji ogłoszone 16.3.2020: https://www.hessen.de/presse/pressemitteilung/landesregierung-fasst-zusaetzliche-beschluesse

DAJ ZNAK_Avatar

By Barbara Lange

Daj Znak Frankfurt to wolontariusze, którzy tworzą we Frankfurcie nad Menem dwie polskie listy o nazwie "DAJ ZNAK Polnische Dialoginitiative für Frankfurt" na wybory 14 marca 2021 r.:
📌 kandydatów do Rady Obcokrajowców (Ausländerbeirat, KAV)
📌 kandydatów do Rady Miasta (Stadtverordnetenversammlung).
Jeśli możesz głosować we Frankfurcie, możesz pomóc stworzyć polską reprezentację:
📝 Popierając nasze listy;
📩 Zgłaszając się na głosowanie korespondencyjne.

💬 SZCZEGÓŁY, PYTANIA: kontakt@dajznak.blog

„Daj Znak. Te wybory to nasza sprawa”🇵🇱

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *