Koronawirus i jego wpływ na Frankfurt

Dnia 16 czerwca 2020 roku przedstawiciele Daj Znak wzieli udział w dyskusji online z udziałem m.in. członkini Rady Miasta Frankfurtu (Stadtverordnetenversammlung) Anette Rinn oraz członkiem heskiego Landtagu Yanki Pürsün MdL na temat długotrwałych skutków pandemii Koronawirusa i przyszłości Frankfurtu – „ Koronawirus i jego wpływ na nasze miasto ”. Zadaliśmy ważne dla mieszkańców Frankfurtu pytania dotyczące edukacji podczas kryzysu, tegorocznych targów książki i jarmarku świątecznego oraz kwestii zdłużenia miasta i podatków. Oto czego się dowiedzieliśmy:

Koronawirus i jego wpływ na edukację

Zadaliśmy następujące pytanie:

„Jak oceniają Państwo ofertę pedagogiczną szkół publicznych w Hesji podczas kryzysu i jak musi wyglądać długoterminowe planowanie, aby zagwarantować odpowiedni zakres nauki podczas ew. kryzysów w przyszłości?”

Organizatorzy dyskusji jednogłośnie ocenili stan przygotowania i radzenia sobie przez szkoły z zaistniałą z powodu pandemii Koronawirusa sytuacją jako „katastrofalny”. „Miasto zawaliło” stwierdziła Anette Rinn. Nie był zapewniony ani dostęp uczniów do komputerów, ani szkół do łączy internetowych.

Okazało się, że zarówno land jak i rząd federalny w poprzednich czasach udostępniły znaczne środki na cele digitalizacji szkół. Niestety Frankfurt pobrał najmniej pieniędzy i najmniej był digitalizacją zainteresowany. Ze 160 szkół tylko w 15 przeprowadzono projekty pilotażowe i od razu pojawiły się problemy polegające na strachu nauczycieli przed „infiltracją uczniów przez wielkie firmy internetowe” oraz trudności techniczne z położeniem łączy internetowych na terenie szkół.

W trakcie pandemii jednie niewielki procent nauczycieli próbowało na własną rękę prowadzić nauczanie online. Kuratorium zniosło zakaz tego typu nauczania, wprowadzony pierwotnie z obaw o bezpieczeństwo danych. Dlatego też wielu z nas znany jest niedawny obraz nauczyciela na rowerze wrzucającego grube pakiety zadań domowych do skrzynek pocztowych swoich uczniów.

Okazuje się, że problem leży nie tylko w zaniedbaniu dygitalizacji szkół, lecz również w kwalifikacji nauczycieli – dlatego konieczne są nie tylko inwestycje, ale i podwyższenie kwalifikacji pedagogów. 

Przekazywanie informacji w językach obcych oraz współpraca z organizacjami i inicjatywami migracyjnymi

Organizatorom dyskusji zadaliśmy również pytanie:

„Jak oceniają Państwo przekazywanie informacji rezydentom Frankfurtu zagranicznego pochodzenia o podjętych krokach wobec walki z pandemią (dotyczy to dokładnie informacji w językach obcych oraz współpracy z organizacjami i inicjatywami migracyjnymi)?”

Nie otrzymaliśmy jeszcze na nie odpowiedzi, ale organizatorzy obiecali nam, że udzielą nam jej pisemnie, o czym niezwłocznie Cię poinformujemy.

Pozostałe pytania

Interesowały nas również pozostałe wątki związane z losami naszego miasta, dlatego chcieliśmy się dowiedzieć więcej na takie tematy jak:
• Targi Książki – będą ale inne niż zwykle;
• Weihnachtsmarkt – nie był jeszcze tematem obrad w Radzie Miasta;
• Wpływy do budżetu miasta – już są mniejsze o 500 milionów euro;
• Zadłużenie miasta – wyniesie 3,5 miliarda euro w 2021;
• Podwyżki podatków- dotychczas nie ma żadnych zapowiedzi.

Pod tym linkiem znajdziesz więcej informacji nt. Rady Miasta Frankfurt:
https://frankfurt.de/…/stadtpol…/stadtverordnetenversammlung

DAJ ZNAK_Avatar

By Barbara Lange

Daj Znak Frankfurt to wolontariusze, którzy tworzą we Frankfurcie nad Menem dwie polskie listy o nazwie "DAJ ZNAK Polnische Dialoginitiative für Frankfurt" na wybory 14 marca 2021 r.:
📌 kandydatów do Rady Obcokrajowców (Ausländerbeirat, KAV)
📌 kandydatów do Rady Miasta (Stadtverordnetenversammlung).
Jeśli możesz głosować we Frankfurcie, możesz pomóc stworzyć polską reprezentację:
📝 Popierając nasze listy;
📩 Zgłaszając się na głosowanie korespondencyjne.

💬 SZCZEGÓŁY, PYTANIA: kontakt@dajznak.blog

„Daj Znak. Te wybory to nasza sprawa”🇵🇱

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *