Hesja_decyzje rządu w sprawie rozwoju koronawirusa

Wczoraj (środa 1.4.2020) odbyły się w Hesji dwie konferencje prasowe rządu Hesji oraz Hessisches Ministerium für Soziales und Integration, na których przekazano kolejne ważne informacje nt. zdrowia i życia publicznego w okresie pandemii koronawirusa. Daj Znak Frankfurt śledzi te lokalne wydarzenia, żeby móc na bieżąco informować rodaków po polsku i przekazać kilka liczb oraz nowe zasady życia społecznego, obowiązujące od 2.4.2020.

Nowe rozporządzenie ważne na terenie całych Niemiec – stan na 1.04.2020

 • Co najmniej do 19.04. obowiązuje ograniczenie w kontaktach społecznych (spotkania do 2 osób)
 • Nie ma obowiązku noszenia maski w miejscach publicznych – również dlatego, żeby mógł z nich korzystać przede wszystkim personel medyczny
 • Całkowity zakaz (z nielicznymi wyjątkami) odwiedzania pacjentów w szpitalach, na oddziałach porodowych oraz w domach opieki i domach starców
 • Decyzja o planowanym otwarciu szkół i przedszkoli po feriach wielkanocnych zostanie podjęta w okolicach Wielkanocy i opierać się będzie na prognozach i zaleceniach Instytutu Roberta Kocha.

Przygotowanie heskiej służby zdrowia na dalsze przypadki zachorowań na SARS-CoV-2

Heski Minister Zdrowia, Spraw Społecznych i Integracji Kai Klose podziękował wszystkim za dotychczasowe starania i zapowiedział, że wychodzi z założenia, że w następnych tygodniach nasz system zdrowotny będzie znacznie obciążony – w Hesji spodziewamy się wzmożonej fali zachorowań. Żeby mieszkańcy Hesji mieli lepsze wyobrażenie o przygotowaniu szpitali na dalsze przypadki zachorowań i wyposażeniach, minister podał kilka cyfr:

 • 12 192 wolnych łóżek w heskich szpitalach (o 2 475 więcej wolnych łóżek niż 10 dni wcześniej dzięki przesunięciu planowanych zabiegów)
 • w szpitalach Hesji znajduje się 772 pacjentów z wirusem korony
 • 175 osób znajduje się pod intensywną opieką z utrzymywanym sztucznym oddychaniem
 • 35 osób znajduje się pod opieką intensywną bez potrzeby pomocy respiracyjnej
 • do dyspozycji jest teraz 1900 łóżek wyposażonych w sprzęt respiracyjny, planowane są następne.

Odwiedziny chorych

 • Do tej pory – odwiedziny pacjentów w szpitalach, na oddziałach porodowych oraz w domach opieki i domach starców ograniczone były do jednej osoby i jednej godziny w ciągu dnia.
 • Teraz – ogólny zakaz odwiedzin, wąskie wyjątki: szczególne grupy zawodowe, szczególne przypadki, np. odwiedziny umierającego przez członków rodziny.

Masz znajomych Polaków w Hesji lub na terenie Niemiec? Podziel się w nimi tymi informacjami – ta wiedza może uratować ludzkie zdrowie!

Daj Znak powołuje się na oficjalne źródła informacji rządu Hesji: https://t.me/regierunghessen/18

Inne informacje nt. kolejnych rozporządzeń rządu Hesji oraz sytuacji w naszym kraju związkowym znajdziesz w zakładce „COVID-19„.

DAJ ZNAK_Avatar

By Barbara Lange

Daj Znak Frankfurt to wolontariusze, którzy tworzą we Frankfurcie nad Menem dwie polskie listy o nazwie "DAJ ZNAK Polnische Dialoginitiative für Frankfurt" na wybory 14 marca 2021 r.:
📌 kandydatów do Rady Obcokrajowców (Ausländerbeirat, KAV)
📌 kandydatów do Rady Miasta (Stadtverordnetenversammlung).
Jeśli możesz głosować we Frankfurcie, możesz pomóc stworzyć polską reprezentację:
📝 Popierając nasze listy;
📩 Zgłaszając się na głosowanie korespondencyjne.

💬 SZCZEGÓŁY, PYTANIA: kontakt@dajznak.blog

„Daj Znak. Te wybory to nasza sprawa”🇵🇱

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *