Obostrzenia w Hesji bez zmian

W związku z rosnącą liczbą zachorowań na Covid-19 rząd Hesji podjął decyzję o niepodejmowaniu na razie dalszych kroków zmierzających do zniesienia obostrzeń.

Szkoły

Głównym tematem czwartkowych obrad było dalsze funkcjonowanie szkół. Jak poinformował premier Hesji Bouffier, obecna sytuacja związana z pandemią uniemożliwia obecnie powrót większej liczby uczniów do szkół przed świętami wielkanocnymi. Oznacza to, że dla klas od 7 wzwyż zajęcia lekcyjne będą odbywały się na odległość, klasy od 1 do 6 uczą się w trybie hybrydowym, a klasy maturalne mają zajęcia w szkołach. Jeśli wskaźnik incydencji na to pozwoli, od 19 kwietnia uczniowie klas 1-4 wrócą do nauki w trybie stacjonarnym, a klasy od 5 wzwyż będą miały zajęcia w trybie hybrydowym.

Testy w szkołach i przedszkolach

Jednocześnie rząd Hesji zatwierdził strategię dla przeprowadzania testów na Covid w szkołach i przedszkolach. Pilotażowy projekt rozpocznie się już w przyszłym tygodniu w 20 szkołach, a po Wielkanocy zostanie rozszerzony na pozostałe placówki. W tym celu uczniowie i nauczyciele będą mieli możliwość skorzystania z samodzielnych testów na obecność koronawirusa. Testy będą dobrowolne i będzie je można wykonywać raz w tygodniu. Bezpłatne testy będą również dostępne dla personelu przedszkoli i placówek opieki dziennej i będą przeprowadzane od końca ferii wielkanocnych do początku wakacji. W przypadku pozytywnego wyniku należy zgłosić ten fakt właściwemu urzędowi ds. zdrowia, co skutkuje koniecznością wykonania testu PCR oraz natychmiastową kwarantanną.

Bezpłatne, szybkie testy antygenowe

Niezależnie od tego każdy obywatel ma prawo do wykonania bezpłatnego szybkiego testu antygenowego przynajmniej raz w tygodniu, przeprowadzanego przez przeszkolony personel. Dotyczy to także nauczycieli, pracowników przedszkoli oraz domów opieki.

ŹRODŁO: Oświadczenie prasowe rzadu Hesji z dn. 18.03.2021.

By Daj Znak Frankfurt

Daj Znak Frankfurt to wolontariusze, którzy tworzą we Frankfurcie nad Menem dwie polskie listy o nazwie "DAJ ZNAK Polnische Dialoginitiative für Frankfurt" na wybory 14 marca 2021 r.:
📌 kandydatów do Rady Obcokrajowców (Ausländerbeirat, KAV)
📌 kandydatów do Rady Miasta (Stadtverordnetenversammlung).
Jeśli możesz głosować we Frankfurcie, możesz pomóc stworzyć polską reprezentację:
📝 Popierając nasze listy;
📩 Zgłaszając się na głosowanie korespondencyjne.

💬 SZCZEGÓŁY, PYTANIA: kontakt@dajznak.blog

„Daj Znak. Te wybory to nasza sprawa”🇵🇱

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *