Parki we Frankfurcie i okolicach

Sylwetki 119 parków FrankfurtRheinMain

PRZEWODNIK PO PARKACH I OGRODACH

Jeśli szukacie miejsca na spacer, wypoczynek, odprężenie, sport czy spotkanie z przyjaciółmi

– polecamy wam przewodnik po najpiękniejszych zielonych miejscach rejonu FrankfurtRheinMain. Do ściągnięcia za darmo na stronie:

https://www.krfrm.de/projekte/gartenrheinmain/ lub na stronie https://www.krfrm.de/medien/dokumente/parkportraets-2021

W ramach projektu „GartenRheinMain” stworzono trzecie, całkowicie zmienione wydanie przewodnika po 119 ogólnodostępnych ogrodach i parkach. Dzięki temu możecie samodzielnie odkryć i poznać zielone skarby naszego gęsto zaludnionego regionu.

Co tu znajdziecie:

ogrody klasztorne i parki zdrojowe, bażantarnie, oranżerie i palmiarnie, ogrody barokowe i angielskie parki krajobrazowe, parki ludowe, ogrody społeczne, ogrody botaniczne, regionalne parki przyrody i cmentarze, ogrody międzynarodowe, projekty ogrodnictwa miejskiego „urban gardening”. Oraz nowe założenia parkowe, jak Park Regionalny z jego centralnym punktem – frankfurckim pasem zieleni.

ONLINE LUB W WERSJI PAPIEROWEJ

Magazyn jest bogato ilustrowany, publikację papierową można otrzymać bezpłatnie w urzędach miejskich, biurach obywatelskich i biurach informacji turystycznej oraz w biurze KulturRegion. Można ją również zamówić pocztą przez formularz zammówieniowy za opłatą w wysokości 5,50 euro:

https://form.jotform.com/201591992336057

By Daj Znak Frankfurt

DAJ ZNAK Polnische Dialoginitiative für Frankfurt to inicjatywa polityczna i społeczna jednoczącą Polonię we Frankfurcie nad Menem.
Tworzą ją wolontariuszki i wolontariusze którym zależy, żeby Polonia we Frankfurcie była bardziej zjednoczona i widoczna oraz reprezentuje jej interesy wobec lokalnych władz.

Podczas ostatnich wyborów komunalnych 14 marca 2021 roku frankfurcka Polonia wybrała swoją przedstawicielkę na poziomie polityki komunalnej: Barbarę Lange.

💬 Jeśli mają Państwo tematy czy problemy miejskie lub polonijne zapraszamy do kontaktu: kontakt@dajznak.blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *