Polskie postulaty dla Frankfurtu - podnoszenie kwalifikacji zawodowych dorosłych

Uznanie polskiego wykształcenia i naszych dyplomów przez niemieckie instytucje często stoi na przeszkodzie w podjęciu przez Polki i Polaków we Frankfurcie pracy zgodnej z własnymi kwalifikacjami i możliwościami. Wielu z rodaków mówiło nam o tym podczas osobistych rozmów np. w sklepie Promo oraz podczas innych przedwyborczych spotkań. Potwierdzają to również wyniki ankiety, jaką przeprowadziliśmy w naszej świątecznej „DAJ ZNAK Christmas Story” – część z pytanych potrzebuje wsparcia w postaci łatwo dostępnych kursów języka niemieckiego np. w weekendy lub wieczorami.

Daj Znak Frankfurt będzie postulował w gremiach miejskich następujące kwestie:

  • Dostępność kursów języka niemieckiego dla pracujących
  • Przejrzystą i powszechnie dostępną informację o możliwościach dokształcania się oraz podnoszenia kwalifikacji osób dorosłych
  • Ujednolicenie i uproszczenie systemu uznawalności wykształcenia oraz fachowych dokumentów zawodowych tak, aby zawód wyuczony w Polsce można było wykonywać również w Niemczech (bez konieczności przechodzenia całego kształcenia od nowa dla osób, które mają już wyuczony zawód).

Czy miałaś/miałeś problemy z uznaniem swojego zawodu w Niemczech? Podziel się z nami w komentarzu swoim doświadczeniem!

By Daj Znak Frankfurt

DAJ ZNAK Polnische Dialoginitiative für Frankfurt to inicjatywa polityczna i społeczna jednoczącą Polonię we Frankfurcie nad Menem.
Tworzą ją wolontariuszki i wolontariusze którym zależy, żeby Polonia we Frankfurcie była bardziej zjednoczona i widoczna oraz reprezentuje jej interesy wobec lokalnych władz.

Podczas ostatnich wyborów komunalnych 14 marca 2021 roku frankfurcka Polonia wybrała swoją przedstawicielkę na poziomie polityki komunalnej: Barbarę Lange.

💬 Jeśli mają Państwo tematy czy problemy miejskie lub polonijne zapraszamy do kontaktu: kontakt@dajznak.blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *