Polonia4Neighbours wspieramy inicjatywy, które dostarczają potrzebującym maseczki i artykuły higieniczne

Od dzisiaj, czyli poniedziałku 27.4., w Hesji obowiązuje noszenie maseczek ochronnych na usta i nos. Większość z nas może pójść do apteki i kupić te niezbędniki. Inni mogą sami maseczki uszyć lub zamówić je u kogoś ze znajomych, kto się zna na szyciu. W Hesji jest nadal wiele rodzin lub pracowników służb miejskich, którzy potrzebują dużą ilość takich masek lub sami nie mają do nich dostępu. I nawet jeśli maseczki bawełniane nie chronią przed zarażeniem się, mogą ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa.

#Polonia4Neighbours wspiera inicjatywy społeczne

Dlatego ważne jest nie tylko, żebyśmy sami je w niezbędnych sytuacjach nosili, ale i wsparli inicjatywy, które takie i inne niezbędne artykuły higieniczne dostarczają potrzebującym! #Polonia4Neighbours

Cięcie lub prasowanie materiału, szycie maseczek, usługi kuriera

Dzięki platformie Cup2gether można pomóc w różnoraki sposób, np. przez szycie maseczek lub choćby oddanie niepotrzebnych kawałków materiału, z których maseczki zostaną uszyte. Materiały takie można zostawić w Löwenhof (Frankfurt Bornheim). Mogą to być obrusy, prześcieradła itp. – materiały, który można prać w 60 stopniach. Chętnie proszeni o wysłanie maila na: naehen@cup2gether.com

Spójrz na naszą karuzelę graficzną, w jaki sposób jeszcze możesz pomóc!

KIAN COVID 19 KIT dla rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi

Inną możliwości wsparcia bez wychodzenia z domu jest datek finansowy dla stowarzyszenia KIAN e.V., działającego na rzecz inkluzji i integracji ludzi z niepełnosprawnościami. Stowarzyszenie to zbiera datki na tzw. KIAN COVID 19 KIT, czyli małe pakiety z niezbędnymi produktami higienicznymi, jak maseczki ochronne, mydło, rękawiczki, papier toaletowy oraz środki dezynfekcji. Pakiety te zostają wręczone rodzinom z niepełnosprawnymi dziećmi.

Polonia4Neighbours wspieramy inicjatywy, które dostarczają potrzebującym maseczki i artykuły higieniczne

Czy jesteś w stanie wspomóc jedną z tutaj wspomnianych inicjatyw? Jeśli masz jakieś pytania w tej sprawie, napisz do nas! Chętnie będziemy pośredniczyć w dalszej wymianie informacji!

Czym jest kampania #Polonia4Neighbours?

Za pośrednictwem akcji #Polonia4Neighbours informujemy Cię o akcjach charytatywnych i działaniach, wspierających lokalną społeczność w zwalczaniu skutków Covid19. Jesteśmy przekonani, że zaangażowanie się na rzecz społeczności, w której sami żyjemy, pomoże w eliminowaniu negatywnych skutków redukcji kontaktów społecznych i wniesie dużą porcję optymizmu!

O innych formach pomocy będzie informować Cię w kolejnych postach. Chcesz włączyć się w akcję? Użyj odnośnika #Polonia4Neighbours

Projekt realizowany we współpracy finansowej z Konsulatem Generalnym RP w Kolonii.

Die Informationskampagne #Polonia4neighbours

Das Projekt #Polonia4Neighbours ist eine Informationskampagne der Frankfurter politischen Initiative „Gib ein Zeichen” [pl. „Daj Znak”] und dem Konsulat Generalkonsulat der RP in Köln. Mit dieser Aktion möchten wir Polinnen und Polen die Möglichkeit geben, sich für ihre Region engagieren, indem wir über die lokalen Unterstützungsmöglichkeiten informieren und ggf. zwischen den Akteuren vermitteln.

Heute stellen wir zwei Hilfsinitiativen vor, die Menschen mit Schutzmasken & Co. ausstatten.

Bei der Plattform Cup2gether kann man entweder Stoffreste für Schutzmasken zur Verfügung stellen, die Stoffe schneiden und bügeln, die Masken nähen und waschen oder als Kurier fungieren.

Der Frankfurter Verein KIAN e.V. setzt sich deutschlandweit für die Inklusion und Integration von Menschen mit Behinderung ein. Eine neue Initiative „KIAN Covid 19 Kit“ soll den Alltag von Betroffenen erleichtern, der aktuell durch die Corona-Pandemie erschwert wird.

Polonia4Neighbours wspieramy inicjatywy, które dostarczają potrzebującym maseczki i artykuły higieniczne
DAJ ZNAK_Avatar

By Dominika Rotthaler

Daj Znak Frankfurt to wolontariusze, którzy tworzą we Frankfurcie nad Menem dwie polskie listy o nazwie "DAJ ZNAK Polnische Dialoginitiative für Frankfurt" na wybory 14 marca 2021 r.:
📌 kandydatów do Rady Obcokrajowców (Ausländerbeirat, KAV)
📌 kandydatów do Rady Miasta (Stadtverordnetenversammlung).
Jeśli możesz głosować we Frankfurcie, możesz pomóc stworzyć polską reprezentację:
📝 Popierając nasze listy;
📩 Zgłaszając się na głosowanie korespondencyjne.

💬 SZCZEGÓŁY, PYTANIA: kontakt@dajznak.blog

„Daj Znak. Te wybory to nasza sprawa”🇵🇱

One thought on “#Polonia4Neighbours: wspieramy inicjatywy, które dostarczają potrzebującym maseczki i artykuły higieniczne”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *