Polonia4Neighbours_Pomoc sąsiedzka

Solidarność i empatia zaczynają się od wyjścia poza własną sferę komfortu i zwrócenie się w stronę innego człowieka. To wcale nie muszą być wielkie, bohaterskie czyny! W czasach kryzysu zwykły, mały gest, jak zrobienie dla kogoś zakupów, pójście za niego do apteki czy wyjście z jego zwierzakiem na spacer, może okazać się najcenniejszym darem! #Polonia4Neighbours

Tu szczególnie mamy na uwadze starszych sąsiadów, którzy boją się wyjść z domu lub osoby, które muszą przebywać w kwarantannie.

Na platformie hessen-helfen.de znajdziesz mapę, na której zamieszczone są przeróżne inicjatywy, wspierające małe i średnie przedsiębiorstwa, oferujące lokalną pomoc lub sąsiedzkie wsparcie. Jako obywatele możemy włączyć się w działające w naszej okolicy inicjatywy i zaoferować im swoje wsparcie. Platforma ma na celu łączyć potrzebujących z chętnymi do pomocy!

Organizatorzy proszą o przestrzeganie podstawowych zasad: przede wszystkim o zachowanie niezbędnego, bezpiecznego dystansu w kontaktach z innymi.

Pomoc sąsiedzka: również sztab WOŚP Darmstadt – Frankfurt oferuje pomoc swoich wolontariuszy.

Każdy, kto został dotknięty kwarantanną, a z uwagi na barierę językową nie korzysta z pomocy lokalnych niemieckich organizacji, może zgłosić zapotrzebowanie na pomoc przy:

  • zrobieniu zakupów spożywczych
  • wykupienie leków w aptece
  • obioru paczek z poczty
  • wyjścia na spacer z psem.

Osoby te proszone są o zgłoszenie się telefoniczne na nr telefonu +49 221 937 30 212. Pracownik Konsulatu RP w Kolonii skontaktuje potrzebującego z najbliższym wolontariuszem, który udzieli pomocy.

Więcej na ten temat w tym poście WOŚP: https://www.facebook.com/Wosp.Sztab.Darmstadt.Frankfurt/posts/2632908710323067

W tych trudnych chwilach, nikt nie powinien zostać sam!

Czym jest kampania #Polonia4Neighbours?

Za pośrednictwem akcji #Polonia4Neighbours informujemy Cię o akcjach charytatywnych i działaniach, wspierających lokalną społeczność w zwalczaniu skutków Covid19. Jesteśmy przekonani, że zaangażowanie się na rzecz społeczności, w której sami żyjemy, pomoże w eliminowaniu negatywnych skutków redukcji kontaktów społecznych i wniesie dużą porcję optymizmu!

Projekt we współpracy finansowej z Konsulat Generalny RP w Kolonii / Generalkonsulat der RP in Köln.

Die Informationskampagne #Polonia4Neighbours

Das Projekt #Polonia4Neighbours ist eine Informationskampagne der Frankfurter politischen Initiative „Gib ein Zeichen” [pl. „Daj Znak”] und dem Konsulat Generalkonsulat der RP in Köln. Mit dieser Aktion möchten wir Polinnen und Polen die Möglichkeit geben, sich für ihre Region engagieren, indem wir über die lokalen Unterstützungsmöglichkeiten informieren und ggf. zwischen den Akteuren vermitteln.

Heute stellen wir die regionale Plattform der hessischen Regierung Hessen Helfen vor, die der gegenseitigen Hilfe in der ›Corona-Krise‹ dient.

Außerdem weisen wir auf die polnische Initiative WOŚP hin, die ältere Menschen beim Einkaufen oder Medikamente Abholen unterstützt.

DAJ ZNAK_Avatar

By Dominika Rotthaler

Daj Znak Frankfurt to wolontariusze, którzy tworzą we Frankfurcie nad Menem dwie polskie listy o nazwie "DAJ ZNAK Polnische Dialoginitiative für Frankfurt" na wybory 14 marca 2021 r.:
📌 kandydatów do Rady Obcokrajowców (Ausländerbeirat, KAV)
📌 kandydatów do Rady Miasta (Stadtverordnetenversammlung).
Jeśli możesz głosować we Frankfurcie, możesz pomóc stworzyć polską reprezentację:
📝 Popierając nasze listy;
📩 Zgłaszając się na głosowanie korespondencyjne.

💬 SZCZEGÓŁY, PYTANIA: kontakt@dajznak.blog

„Daj Znak. Te wybory to nasza sprawa”🇵🇱

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *