Polonia4Neighbours_Pomoc to go

Nasza rzeczywistość powoli, krok po kroku, wraca do swojego poprzedniego kształtu. Nadal jednak jest wiele inicjatyw, które zasługują na wsparcie i potrzebują naszej pomocy!

I Ty możesz włączyć się w jedną z istniejących już kampanii!

Jeżeli szukasz możliwości, żeby pomóc, przygotowaliśmy dla Ciebie kilka podpowiedzi. Będziemy je publikować w najbliższych dniach #Moj_Dom_Frankfurt.

Sklepy i gastronomię z Frankfurtu prezentują swoją ofertę na wynos

Jedną z możliwości wsparcia ulubionej pizzerii, warzywniaka zza rogu czy kawiarni, do której zwykle chodzisz na ulubiony kawałek ciasta, jest skorzystanie z ich oferty przez zamówienie rzeczy na wynos! Szereg ofert i usług możesz znaleźć na stronie ffmDeals.de – Frankfurter Angebote:

  • Świeże warzywa i owoce dostarczone bezdotykowo prosto do domu w poręcznej skrzynce;
  • sernik lub ciasto wiśniowe z kruszonką na wynos;
  • dania regionalne lub ciepła pizza na zamówienie – te i inne smakołyki oraz sezonowe produkty oferują wybrane frankfurckie gastronomie i sklepy.

Przejrzyj te i inne oferty i zamów swój ulubiony zestaw! #polonia4neighbours #staypositive

Save Your Gasto

Inną propozycję mają lokale gastronomiczne zebrane na platformie Save Your Gastro. Tu możesz wesprzeć lokalne frankfurckie restauracje przez zakup bonów – bez konieczności wychodzenia z domu! Te gastronomie, które teraz wesprzemy finansowo, zaproszą nas po zakończeniu kryzysu na wspólną biesiadę.

Wsparcia można dokonać przelewem lub przez Paypal. #polonia4neighbours #saveyourgastro

Przy okazji przypominamy o naszym poście z końca marca, w którym zachęcaliśmy do wspierania polskich gastronomów z Frankfurtu i okolic przez zamawianie dań na wynos.

Czym jest kampania #Polonia4Neighbours?

Za pośrednictwem akcji #polonia4neighbours chcemy informować Cię o akcjach charytatywnych i działaniach, wspierających lokalną społeczność w zwalczaniu skutków Covid19. Jesteśmy przekonani, że zaangażowanie się na rzecz społeczności, w której sami żyjemy, pomoże w eliminowaniu negatywnych efektów zredukowanych do minimum kontaktów społecznych i wniesie dużą porcję optymizmu!

O innych formach pomocy będzie informować Cię w kolejnych postach. Chcesz włączyć się w akcję? Użyj odnośnika #polonia4neighbours

Projekt realizowany we współpracy finansowej z Konsulatem Generalnym RP w Kolonii.

Die Informationskampagne #Polonia4neighbours

Das Projekt #Polonia4neighbours ist eine Informationskampagne der Frankfurter Politische Initiative „Gib ein Zeichen” [pl. „Daj Znak”] und dem Generalkonsulat der Republik Polen in Köln. Mit dieser Aktion möchten wir Polinnen und Polen, die ich der Region leben, über die lokalen Unterstützungsmöglichkeiten informieren und ggf. zwischen den Akteuren vermitteln.

Heute stellen wir zwei Plattformen ffmDeals.de – Frankfurter Angebote und Saveyourgastro vor, über die man einige Frankfurter Lokale, Gastronomien, Restaurants und Shops unterstützten kann. Als Bestellung „to go” oder in Form eines Gutscheins, den man zum späteren Zeitpunkt für ein gemeinsames Essen einlösen kann.

DAJ ZNAK_Avatar

By Dominika Rotthaler

Daj Znak Frankfurt to wolontariusze, którzy tworzą we Frankfurcie nad Menem dwie polskie listy o nazwie "DAJ ZNAK Polnische Dialoginitiative für Frankfurt" na wybory 14 marca 2021 r.:
📌 kandydatów do Rady Obcokrajowców (Ausländerbeirat, KAV)
📌 kandydatów do Rady Miasta (Stadtverordnetenversammlung).
Jeśli możesz głosować we Frankfurcie, możesz pomóc stworzyć polską reprezentację:
📝 Popierając nasze listy;
📩 Zgłaszając się na głosowanie korespondencyjne.

💬 SZCZEGÓŁY, PYTANIA: kontakt@dajznak.blog

„Daj Znak. Te wybory to nasza sprawa”🇵🇱

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *