Kto z nas nie lubi smaku świeżych szparagów, słodkich truskawek czy soczystej sałaty?! Te sezonowe przysmaki mogą stać się prawdziwą rzadkością na naszych stołach, jeśli lokalne rolnictwo nie poradzi sobie z problemem braku rąk do pracy! #Polonia4Neighbours

„Przestoje” w zakładzie pracy a praca sezonowa

Z drugiej strony wielu z nas ma w swojej pracy „przestój” – nasze zakłady pracy nie działają w ogóle lub w bardzo ograniczonym czasie, szkoły są zamknięte, a wykonywanie zawodu w niektórych sektorach życia jest wręcz niemożliwe!

Chętnym do wykorzystania tego czasu „przestoju” na dodatkową pracę, przy jednoczesnym wsparciu regionalnych gospodarstw rolniczych, polecamy platformę „Das Land hilft”. Platforma ta pośredniczy w sposób nieskomplikowany i niebiurokratyczny w wymianie informacji i adresów pomiędzy rolnikami, szukającymi chętnych do pracy sezonowej, a osobami chcącymi pracować przy zbiorach sezonowych warzyw i owoców.

Co ważne: dochody z pracy sezonowej nie będą naliczane do wynagrodzenia netto z faktycznego stosunku pracy – na chwilę obecną aż do końca października 2020 r. (Źródło: Federalne Ministerstwo Rolnictwa).

Za pomocą platformy można prześledzić gospodarstwa poszukujące pracowników we własnym regionie oraz szybko i bezproblemowo nawiązać kontakt z potencjalnym pracodawcą. Obecnie najpilniej poszukiwani są pracownicy do zbioru szparagów i truskawek.

Wpisy poszczególnych gospodarstw wraz z mapką i dodatkowymi informacjami znajdziesz na stronie Das Land hilft.

A ten krótki filmik wyjaśnia zasady działania platformy (w języku niemieckim):

Czym jest kampania #Polonia4Neighbours?

Za pośrednictwem akcji #Polonia4Neighbours informujemy Cię o akcjach charytatywnych i działaniach, wspierających lokalną społeczność w zwalczaniu skutków Covid19. Jesteśmy przekonani, że zaangażowanie się na rzecz społeczności, w której sami żyjemy, pomoże w eliminowaniu negatywnych skutków redukcji kontaktów społecznych i wniesie dużą porcję optymizmu!

O innych formach pomocy będzie informować Cię w kolejnych postach. Chcesz włączyć się w akcję? Użyj odnośnika #Polonia4Neighbours

Projekt realizowany we współpracy finansowej z Konsulat Generalny RP w Kolonii / Generalkonsulat der RP in Köln.

Die Informationskampagne #Polonia4Neighbours

Das Projekt #Polonia4Neighbours ist eine Informationskampagne der Frankfurter politischen Initiative „Gib ein Zeichen” [pl. „Daj Znak”] und dem Konsulat Generalkonsulat der RP in Köln. Mit dieser Aktion möchten wir Polinnen und Polen die Möglichkeit geben, sich für ihre Region engagieren, indem wir über die lokalen Unterstützungsmöglichkeiten informieren und ggf. zwischen den Akteuren vermitteln.Heute stellen wir die Plattform „Das Land hilft“, die schnell, einfach, unbürokratisch und kostenlos Erntehelfer und Landwirte miteinander verbindet.

DAJ ZNAK_Avatar

By Dominika Rotthaler

Daj Znak Frankfurt to wolontariusze, którzy tworzą we Frankfurcie nad Menem dwie polskie listy o nazwie "DAJ ZNAK Polnische Dialoginitiative für Frankfurt" na wybory 14 marca 2021 r.:
📌 kandydatów do Rady Obcokrajowców (Ausländerbeirat, KAV)
📌 kandydatów do Rady Miasta (Stadtverordnetenversammlung).
Jeśli możesz głosować we Frankfurcie, możesz pomóc stworzyć polską reprezentację:
📝 Popierając nasze listy;
📩 Zgłaszając się na głosowanie korespondencyjne.

💬 SZCZEGÓŁY, PYTANIA: kontakt@dajznak.blog

„Daj Znak. Te wybory to nasza sprawa”🇵🇱

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *