Daj Znak na łamach FAZ

Dnia 19 stycznia 2021 roku na łamach Frankfurter Allgemeine Zeitung ukazał się artykuł podsumowujący dwadzieścia osiem partii i organizacji, które starują w tegorocznych wyborach komunalnych we Frankfurcie, w tym wspomina m.in. nową, reprezentującą naszą mniejszość narodową, polską listę Daj Znak.

Zryw polskiej społeczności

Autor artykułu zwraca uwagę na pojawienie się w tegorocznych wyborach komunalnych trzech nowych list społeczności migranckich – rumuńskiej, bułgarskiej i polskiej. Tym samym polska lista Daj Znak wpisuje się w ogólny nurt aktywizacji środowisk mniejszościowych, które czują się w miejskich gremiach niedoreprezentowane.

Zależy nam na tym, żeby głos Polek i Polaków we Frankfurcie był wysłuchany. Będąc częścią oficjalnych struktur – zasiadając w Radzie Miasta i Radzie Obcokrajowców, zdobędziemy w końcu szansę na dialog i możliwość wyrażenia swojego zdania nt. wyzwań i problemów mieszkającej we Frankfurcie społeczności polonijnej.

Zryw społeczności migranckich

Polska lista DAJ ZNAK Frankfurt a wybory korespondencyjne

Sprawdź informacje dotyczące wyborów i głosowania korespondencyjnego w wyborach komunalnych 2021 we Frankfurcie, które zebraliśmy w pigułce.

Wybory-korespondencyjne-Frankfurt

By Daj Znak Frankfurt

DAJ ZNAK Polnische Dialoginitiative für Frankfurt to inicjatywa polityczna i społeczna jednoczącą Polonię we Frankfurcie nad Menem.
Tworzą ją wolontariuszki i wolontariusze którym zależy, żeby Polonia we Frankfurcie była bardziej zjednoczona i widoczna oraz reprezentuje jej interesy wobec lokalnych władz.

Podczas ostatnich wyborów komunalnych 14 marca 2021 roku frankfurcka Polonia wybrała swoją przedstawicielkę na poziomie polityki komunalnej: Barbarę Lange.

💬 Jeśli mają Państwo tematy czy problemy miejskie lub polonijne zapraszamy do kontaktu: kontakt@dajznak.blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *