pomoc-uchodźcom

Chcesz pomóc? Podaruj rower uchodźcom lub pomóż w warsztacie rowerowym.

Możesz wesprzeć potrzebujące osoby oddając rower: męski, damski, dziecięcy lub młodzieżowy. Można również podarować akcesoria, takie jak zamki rowerowe, kaski rowerowe i części zamienne; można też pomóc w warsztacie.

Dary można dostarczyć do sali parafialnej parafii Philippus w Riederwald, we wtorki w godz. 10.00-13.00 po wcześniejszym uzgodnieniu: raeder-fuer-fluechtlinge@posteo.de.

Ponadto rowery mogą być odebrane od darczyńców po wcześniejszym umówieniu się. W tym przypadku również należy skontaktować się mailowo: raeder-fuer-fluechtlinge@posteo.de. UWAGA: Warsztat jest obecnie zamknięty dla zwiedzających.

KTO ZA TYM STOI: We Frankfurcie działa grupa robocza ds. uchodźców „Riederwald”, która wspiera uchodźców zamieszkałych we Frankfurcie, dostarczając im m.in. rowery. Do lipca 2021 roku prawie 700 rowerów zostało naprawionych i przekazanych potrzebującym. Grupa robocza jest nadal uzależniona od darowizn rowerów i chętnie skorzysta z pomocy wolontariuszy w warsztacie rowerowym.

Masz PYTANIA? Pisz do nas: kontakt@dajznak.blog

Więcej: https://www.frankfurt-hilft.de/fahrraeder-fuer-erwachsene-jugendliche-und-kinder-im-riederwald-gesucht/

By Daj Znak Frankfurt

DAJ ZNAK Polnische Dialoginitiative für Frankfurt to inicjatywa polityczna i społeczna jednoczącą Polonię we Frankfurcie nad Menem.
Tworzą ją wolontariuszki i wolontariusze którym zależy, żeby Polonia we Frankfurcie była bardziej zjednoczona i widoczna oraz reprezentuje jej interesy wobec lokalnych władz.

Podczas ostatnich wyborów komunalnych 14 marca 2021 roku frankfurcka Polonia wybrała swoją przedstawicielkę na poziomie polityki komunalnej: Barbarę Lange.

💬 Jeśli mają Państwo tematy czy problemy miejskie lub polonijne zapraszamy do kontaktu: kontakt@dajznak.blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *