PORADY DLA RODZICÓW: KINDERTAGESPFLEGE, TAGESMUTTER FRANKFURT

01.09 oraz 08.09 zainteresowani rodzice będą mogli uzyskać informacji na temat:

CO TO JEST KINDERTAGESPFLEGE?

Opieka nad dziećmi w rodzinach (Kindertagespflege) jest sprawdzoną od wielu lat, zorientowaną na rodzinę formą opieki nad dziećmi przez tzw. Tagesmütter – na równi z opieką w ośrodkach opieki dziennej. Obejmuje przede wszystkim dzieci do lat 3. Oprócz dzieci w wieku do lat trzech, opieką objęte mogą być również objęte dzieci w wieku powyżej 3 lat – czyli dzieci przedszkolne i szkolne. 

KTO TO JEST TAGESMUTTER?

Opiekunki do dzieci (Tagesmütter) są wykwalifikowane, certyfikowane i posiadają oficjalne pozwolenie na opiekę nad dziećmi – te kwalifikacje podlegają regularnym kontrolom. Opieka odbywa się głównie w prywatnym domu opiekunki, w wynajmowanych pokojach, ale także w domu rodziców. W tym samym czasie pod opieką znajduje się maksymalnie 5 dzieci.

PORADY DLA RODZICÓW W środy od godz. 16.00 do 17.00 na parterze stadtRAUMfrankfurt pracownik Służby Opieki nad Dziećmi przy Miejskim Biurze Edukacji udziela informacji na temat:

TEMATY PORAD: Porady dla rodziców na temat:

  • możliwości opieki nad dziećmi w rodzinach z opieką dzienną we Frankfurcie
  • Znalezienie odpowiednich rodzin do opieki nad dziećmi (opiekunek do dzieci) w okolicy Gallus
  • Informacje i doradztwo dla osób zainteresowanych podjęciem pracy w charakterze opiekunki do dziecka
  • Godziny konsultacyjne dla opiekunów dzieci z obszaru Gallus
  • Porad udziela konsultantka pedagogiczna Regina Becker.

TERMINY, ZGŁOSZENIA I DALSZE INFORMACJE Kolejne terminy spotkań to 01 i 08 września. Prosimy o zgłoszenie się na konsultacje. Informacje i kontakt: Regina Becker Tel.: (069) 212-74421 E-mail: regina.becker@stadt-frankfurt.de

DALSZE INFORMACJE: Informacje na ten temat można znaleźć również pod następującymi linkami: https://tagesfamilien-frankfurt.de https://kindernetfrankfurt.de https://stadtschulamt.stadt-frankfurt.de

ŹRÓDŁO: https://www.amka.de/angebote/kinderbetreuung-tagesfamilien

By Daj Znak Frankfurt

DAJ ZNAK Polnische Dialoginitiative für Frankfurt to inicjatywa polityczna i społeczna jednoczącą Polonię we Frankfurcie nad Menem.
Tworzą ją wolontariuszki i wolontariusze którym zależy, żeby Polonia we Frankfurcie była bardziej zjednoczona i widoczna oraz reprezentuje jej interesy wobec lokalnych władz.

Podczas ostatnich wyborów komunalnych 14 marca 2021 roku frankfurcka Polonia wybrała swoją przedstawicielkę na poziomie polityki komunalnej: Barbarę Lange.

💬 Jeśli mają Państwo tematy czy problemy miejskie lub polonijne zapraszamy do kontaktu: kontakt@dajznak.blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *