posiedzenie z szefem policji

Na przyszłym posiedzeniu Rady Obcokrajowców KAV 07.02 obecny będzie szef frankfurckej policji – Gerhard Bereswill. To okazja do wymiany ogólnie na temat pracy organów ścigania oraz szczególnie: w kontekście mieszkających we Frankfurcie obcokrajowców. Daj Znak poruszy kwestie związane z poczuciem bezpieczeństwa mieszkańców miasta.  JESLI MACIE PYTANIA LUB UWAGI PISZCIE DO NAS: kontakt@dajznak.blog

Policja to nie tylko kwestie codziennego bezpieczeństwa i porządku, ale np. również sytuacje wyjątkowe, jak po odkryciu niewypałów – wiele osób doświadczyło w ostatnim czasie ewakuacji w dzielnicy Nordend (25 000 osób) lub pamięta ewakuację dzielnicy Westend 2017 (60 000 mieszkańców). W kontekście policji Daj Znak informuje o darmowym znakowaniu rowerów – akcji regularnie proponowanej przez frankfurckie jednostki w wielu częściach miasta.

Ostatnio policja we Frankfurcie miała złą prasę z powodu ekstremistycznych treści propagowanych na wewnętrznych grupach przez członków jednostki do zadań specjalnych (SEK Frankfurt – grupa została rozwiązana) oraz z powodu nieuzasadnionego użycia siły wobec leżącego aresztowanego o pochodzeniu migranckim. Tematy te są częścią szerszej dyskusji na temat strukturalnego rasizmu w urzędach. Rówocześnie tematyzowany jest wzrost agresji ludności wobec urzędników mundurowych podczas pełnienia przez nich służby.  

KAV – Frankfurcka Rada Obcokrajowców. Frankfurcka Rada Obcokrajowców KAV regularnie zaprasza do udziału w swoich posiedzeniach plenarnych przestawicieli miejskich urzędów i instytucji publicznych i umożliwia w ten sposób bezpośrednią wymianę z delegatkami i delegatami.  

DAJ ZNAK:

Wolontariuszki i wolontariusze działający społecznie i politycznie. Poprawiamy widoczność frankfurckiej i heskiej Polonii i reprezentujemy jej interesy wobec lokalnych władz. Podczas ostatnich wyborów komunalnych frankfurcka Polonia wybrała swoją przedstawicielkę na poziomie polityki komunalnej: Barbarę Lange. Jeśli mają Państwo tematy czy problemy miejskie lub polonijne zapraszamy do kontaktu: kontakt@dajznak.blog

By Daj Znak Frankfurt

DAJ ZNAK Polnische Dialoginitiative für Frankfurt to inicjatywa polityczna i społeczna jednoczącą Polonię we Frankfurcie nad Menem.
Tworzą ją wolontariuszki i wolontariusze którym zależy, żeby Polonia we Frankfurcie była bardziej zjednoczona i widoczna oraz reprezentuje jej interesy wobec lokalnych władz.

Podczas ostatnich wyborów komunalnych 14 marca 2021 roku frankfurcka Polonia wybrała swoją przedstawicielkę na poziomie polityki komunalnej: Barbarę Lange.

💬 Jeśli mają Państwo tematy czy problemy miejskie lub polonijne zapraszamy do kontaktu: kontakt@dajznak.blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *