Przewodnik po szkołach ponadpodstawowych we Frankfurcie

Niedługo w szkołach ponadpodstawowych we Frankfurcie okres „dni otwartych drzwi”, potem czas wyboru i zapisy do wybranej szkoły.

Miasto Frankfurt opublikowało poradnik – przewodnik po frankfurckich szkołach.

W wersji online udostępniona została wyszukiwarka szkół, natomiast informacje telefoniczne na temat poszczególnych szkół można uzyskać pod numerem: +49 (0)69 389 89 00.

Wybór szkoły ponadpodstawowej jest ważny i może decydować o późniejszych szansach edukacyjnych i zawodowych dziecka. Frankfurt proponuje specjalny punkt doradczy dla nowoprzybyłych dzieci. Porady można uzyskać w językach: arabskim, greckim, włoskim, językach tzw. byłej Jugosławii, portugalskim, hiszpańskim oraz tureckim.

  • Jesteśmy czwartą co do wielkości grupą migrantów we Frankfurcie.
  • W ostatnich latach przybyło tutaj wiele dzieci w wieku szkolnym i mimo to, nie ma wystarczającego poradnictwa w języku polskim.
  • W szkołach zdarza się, że polskim rodzinom odradza się wysłanie dzieci do gimnazjum „ze względu na dwujęzyczność”, i „żeby nie przeciążać dzieci”. Tymczasem argument dwujęzyczności powinien być uznany za atut umożliwiający łatwiejszą, a nie utrudnioną naukę.

Dzieci polskiego pochodzenia oraz ich rodzice potrzebują rzetelnych, fachowych, nakierowanych na stwarzanie optymalnych szans porad w języku polskim.

DAJ ZNAK_Avatar

By Barbara Lange

Daj Znak Frankfurt to wolontariusze, którzy tworzą we Frankfurcie nad Menem dwie polskie listy o nazwie "DAJ ZNAK Polnische Dialoginitiative für Frankfurt" na wybory 14 marca 2021 r.:
📌 kandydatów do Rady Obcokrajowców (Ausländerbeirat, KAV)
📌 kandydatów do Rady Miasta (Stadtverordnetenversammlung).
Jeśli możesz głosować we Frankfurcie, możesz pomóc stworzyć polską reprezentację:
📝 Popierając nasze listy;
📩 Zgłaszając się na głosowanie korespondencyjne.

💬 SZCZEGÓŁY, PYTANIA: kontakt@dajznak.blog

„Daj Znak. Te wybory to nasza sprawa”🇵🇱

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *