Spotkanie DAJ ZNAK z kierownikiem Urzędu ds. Wyborów

Dnia 15 lipca 2020 roku członkowie Daj Znak spotkali się z kierownikiem Urzędu ds. Wyborów miasta Frankfurt panem Köster, aby omówić wymagania formalne niezbędne do zgłoszenia przez naszą inicjatywę dwóch list: do Rady Miasta Frankfurtu (główna kandydatka: Barbara Lange) oraz do frankfurckiej Rady Obcokrajowców.

Polska nazwa „Daj Znak” na liście wyborczej

Spotkanie w Urzędzie ds. Wyborów zaowocowało wieloma istotnymi informacjami na temat mających się odbyć dnia 14 marca 2021 roku wyborów. Zostaną one umieszczone na stronie miasta już niebawem – terminy, liczba podpisów, uprawnienie do głosowania, uprawnienie do kandydowania itp. Dla nas najważniejsze było jednak potwierdzenie, że możemy dla naszej listy użyć polskich słów i naszej nazwy „Daj Znak”. W ten sposób wszyscy mieszkańcy Frankfurtu, którzy zechcą zagłosować na pierwszą polską reprezentację, aby weszła do frankfurckiej Rady Obcokrajowców miasta Frankfurt będą nas mogli bez problemu odnaleźć w gąszczu innych list na karcie wyborczej.

Szansa dla Polaków mieszkających we Frankfurcie

Przed wyborami czeka nas ogrom pracy – dotarcie do zameldowanych we Frankfurcie Polek i Polaków z naszym programem. Wytłumaczenie im jak ważna jest dla nas wszystkich polska reprezentacja w instytucjach władz miasta. Istotną szansą jest odbycie się wyborów do obu Rad w jednym dniu. Wystarczy, że spełnimy wszelkie wymagania formalne oraz uzyskamy ok. 1000 ważnych głosów.

Jeśli chcecie pomóc: wesprzeć listy „Daj Znak” kandydaturą, podpisem lub swoim głosem, zapraszamy do kontaktu z nami: kontakt@dajznak.blog Wybory już 14.03.2021, już teraz zbieramy zgłoszenia chętnych na głosowanie listowne!

Na zdjęciu: Ilona Abobeleira, Barbara Lange & Magdalena Okońska – członkinie Daj Znak i nasze kandydatki.

DAJ ZNAK_Avatar

By Barbara Lange

Daj Znak Frankfurt to wolontariusze, którzy tworzą we Frankfurcie nad Menem dwie polskie listy o nazwie "DAJ ZNAK Polnische Dialoginitiative für Frankfurt" na wybory 14 marca 2021 r.:
📌 kandydatów do Rady Obcokrajowców (Ausländerbeirat, KAV)
📌 kandydatów do Rady Miasta (Stadtverordnetenversammlung).
Jeśli możesz głosować we Frankfurcie, możesz pomóc stworzyć polską reprezentację:
📝 Popierając nasze listy;
📩 Zgłaszając się na głosowanie korespondencyjne.

💬 SZCZEGÓŁY, PYTANIA: kontakt@dajznak.blog

„Daj Znak. Te wybory to nasza sprawa”🇵🇱

One thought on “Spotkanie DAJ ZNAK z kierownikiem Urzędu ds. Wyborów”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *