Szczepienia osób z grupy największego ryzyka w Hesji

Zgodnie z rozporządzeniem Federalnego Ministerstwa Zdrowia w sprawie szczepień przeciwko koronawirusowi od 12 stycznia 2021 roku osoby należące do grupy największego ryzyka mogą umawiać się indywidualnie na termin szczepienia.

W pierwszej linii są to obywatele powyżej 80 roku życia, którzy nie mieszkają w domach opieki.

W regionalnych centrach szczepień w Kassel, Gießen, Fuldzie, Frankfurcie, Wiesbaden i Darmstadcie będzie można zaszczepić się od 19 stycznia 2021 roku.

Kto należy do grupy osób z największym ryzykiem?

Sprawdź, czy należysz do jednej z wymienionych poniżej grup osób:

  1. Osoby, które ukończyły 80 lat,
  2. Osoby leczone, pozostające pod opieką lub przebywające w szpitalach w ramach leczenia, bądź sprawowania opieki nad osobami starszymi oraz innymi wymagającymi opieki,
  3. Osoby, które regularnie sprawują opiekę lekarską, pielęgnują lub sprawują opiekę nad osobami starszymi, bądź wymagającymi opieki w ramach świadczeń ambulatoryjnych,
  4. Osoby pracujące na obszarach placówek medycznych o bardzo wysokim ryzyku na zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2, w szczególności na oddziałach intensywnej terapii, na izbach przyjęć, w ratownictwie, osoby świadczące specjalistyczną ambulatoryjną opieką paliatywną, pracujące w centrach szczepień w rozumieniu § 6 ust. 1 zdanie 1, a także na obszarach, na których prowadzone są czynności niosące ryzyko zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 drogą kropelkową,
  5. Osoby, które regularnie leczą, pielęgnują lub opiekują się osobami w placówkach medycznych, które są narażone na bardzo duże ryzyko ciężkiego lub śmiertelnego przebiegu choroby po zakażeniu koronawirusem SARS-CoV-2, szczególnie w onkologii lub medycynie transplantacyjnej.

Jeśli należysz do jednej z wyżej wymienionych grup osób, od 12 stycznia możesz umówić termin szczepienia telefonicznie pod numerem 116 117 lub online na stronie http://www.impfterminservice.de

Informacje źródłowe

Aktualne oświadczenie prasowe na stornie heskiego rządu.

By Daj Znak Frankfurt

DAJ ZNAK Polnische Dialoginitiative für Frankfurt to inicjatywa polityczna i społeczna jednoczącą Polonię we Frankfurcie nad Menem.
Tworzą ją wolontariuszki i wolontariusze którym zależy, żeby Polonia we Frankfurcie była bardziej zjednoczona i widoczna oraz reprezentuje jej interesy wobec lokalnych władz.

Podczas ostatnich wyborów komunalnych 14 marca 2021 roku frankfurcka Polonia wybrała swoją przedstawicielkę na poziomie polityki komunalnej: Barbarę Lange.

💬 Jeśli mają Państwo tematy czy problemy miejskie lub polonijne zapraszamy do kontaktu: kontakt@dajznak.blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *