Szukamy wolontariuszy wyborczych

Chcesz się zaangażować w nadchodzących wyborach na nadburmistrza 05.03.2023? Szukamy osób do pomocy – wolontariuszy do pracy w komisjach wyborczych (w lokalach wyborczych) lub do pracy w korespondencyjnych komisjach wyborczych (do liczenia głosów z głosowania korespondencyjnego).

Jak się zgłosić

NAPISZ DO NAS: pokierujemy Cię do właściwej komisji wyborczej: kontakt@dajznak.blog

GDZIE MOŻNA PRACOWAĆ:
Lokale wyborcze – do wyboru na zmianie przed- lub popołudniowej. Przy liczeniu głosów z głosowania korespondencyjnego – dnia 05.03 od godz. 14.

WYMAGANIA: Wystarczy zameldowanie we Frankfurcie i polski paszport, niektóre pozycje można objąć zamieszkując poza Frankfurtem.

WYNAGRODZENIE: członkowie komisji wyborczych otrzymują tzw. „Dodatek na wydatki” w wysokości 45 lub 50 euro w zależności od pełnionej funkcji. Ci, którzy dodatkowo zobowiążą się do wzięcia w ewentualnych wyborach uzupełniających otrzymają premię w wysokości 20 eur.

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ? Zgłoś się do nas, pokierujemy Cię do właściwej komisji wyborczej: kontakt@dajznak.blog Napisz do nas, jeśli masz pytania!

Co warto jeszcze wiedzieć o pracy w komisjach wyborczych

Podczas ostatnich wyborów komunalnych we Frankfurcie udało się nam zebrać grupę
zaangażowanych wolontariuszy do komisji wyborczych, teraz następna okazja.

JAKA JEST SZANSA NA OTRZYMANIE TAKIEJ PRACY?

Przygotowania do zbliżających się wyborów przyszłego nadburmistrza idą obecnie pełną parą. wg informacji magistratu są jeszcze wolne miejsca w 376 komisjach wyborczych w ogólnych okręgach wyborczych, pozostało także jeszcze kilka miejsc do obsadzenia w 199 korespondencyjnych komisjach
wyborczych. W sumie 4 600 wolontariuszy będzie potrzebnych w wyborach bezpośrednich w niedzielę 5 marca i tyle samo w ewentualnych wyborach uzupełniających trzy tygodnie później.

JAKIE SĄ KOMPETENCJE KOMISJI WYBORCZYCH
Ochotnicze komisje wyborcze zarządzają i nadzorują proces wyborczy oraz zapewniają prawidłowy przebieg wyborów w swoich obszarach odpowiedzialności. ustalają też wstępne wyniki w okręgu wyborczym. Udział w komisji wyborczej podlega wymogom formalnym. Honorowy urząd wyborczy wymaga, aby kandydat lub kandydatka ukończyli 18 lat i byli obywatelem Niemiec lub innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej. Ponadto członkowie muszą być zameldowani we Frankfurcie od co najmniej sześciu tygodni jako w swoim głównym miejscem zamieszkania.

Zgłoś się do nas, pokierujemy Cię do właściwej komisji wyborczej: kontakt@dajznak.blog
Napisz do nas, jeśli masz pytania!

By Daj Znak Frankfurt

DAJ ZNAK Polnische Dialoginitiative für Frankfurt to inicjatywa polityczna i społeczna jednoczącą Polonię we Frankfurcie nad Menem.
Tworzą ją wolontariuszki i wolontariusze którym zależy, żeby Polonia we Frankfurcie była bardziej zjednoczona i widoczna oraz reprezentuje jej interesy wobec lokalnych władz.

Podczas ostatnich wyborów komunalnych 14 marca 2021 roku frankfurcka Polonia wybrała swoją przedstawicielkę na poziomie polityki komunalnej: Barbarę Lange.

💬 Jeśli mają Państwo tematy czy problemy miejskie lub polonijne zapraszamy do kontaktu: kontakt@dajznak.blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *