Ujednolicenie zasad obowiązujących w czasie kryzysu związanego z koronawirusem

Rząd Hesji, jak również inne kraje związkowe i federacja podjęły decyzję o ujednoliceniu zasad obowiązujących w czasie kryzysu związanego z koronawirusem.

Od poniedziałku 23.3.2020 wchodzą w życie następujące ograniczenie kontaktów osobistych w sferze publicznej:

  • W miejscach publicznych mogą przebywać ze sobą tylko DWIE osoby – wyjątek stanowią rodziny, grupy osób, które muszą się wspólnie przemieszczać ze względów zawodowych lub służbowych oraz osoby jeżdżące środkami komunikacji miejskiej.
  • Zamknięte zostają zakłady usługowe z zakresu pielęgnacji ciała – zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, salony masażu i tatuażu oraz inne zakłady, w których usługi wymagają bliskich kontaktów cielesnych.

Celem tych ograniczeń jest jak najbardziej skuteczne spowolnienie rozwoju koronawirusa. Zmiany te obowiązują obecnie już na terenie całych Niemiec.

To ważna wiadomość dla wszystkich usługodawców oraz osób, które codziennie poruszają się po mieście. Podziel się nią z polskojęzycznymi znajomymi, mieszkającymi z Niemczech, żeby byli na bieżąco i znali obecny rozwój sytuacji!

Informacje źródłowe: https://www.hessen.de/presse/pressemitteilung/gemeinsame-leitlinien-von-bund-und-laendern-weiter-verschaerft

DAJ ZNAK_Avatar

By Dominika Rotthaler

Daj Znak Frankfurt to wolontariusze, którzy tworzą we Frankfurcie nad Menem dwie polskie listy o nazwie "DAJ ZNAK Polnische Dialoginitiative für Frankfurt" na wybory 14 marca 2021 r.:
📌 kandydatów do Rady Obcokrajowców (Ausländerbeirat, KAV)
📌 kandydatów do Rady Miasta (Stadtverordnetenversammlung).
Jeśli możesz głosować we Frankfurcie, możesz pomóc stworzyć polską reprezentację:
📝 Popierając nasze listy;
📩 Zgłaszając się na głosowanie korespondencyjne.

💬 SZCZEGÓŁY, PYTANIA: kontakt@dajznak.blog

„Daj Znak. Te wybory to nasza sprawa”🇵🇱

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *