Weihnachtsmarkt-Frankfurt

🎄Frankfurcki Jarmark Bożonarodzeniowy 2021🎄Podczas kiedy wiele innych miast odwołało świąteczne jarmarki, Frankfurt postawił na tradycję i specjalną koncepcję – dziś w centrum ruszył kolejny Weihnachtsmarkt, który potrwa do 📌22.12.2021.

💚DATA: 22.11.-22.12.2021

💚KONCEPCJA: Mniej stoisk na większej powierzchni, niezmieniona tradycyjna oferta: wino grzane i przekąski, ozdoby świąteczne, świece, rękodzieło, wyroby z dzianiny i skóry oraz inne.

💚Dodano Roßmarkt jako „WeihnachtsRoßmarkt”

💚Dodano stoisko przy fontannie na Fressgass

💚Wszystkie lokale gastronomiczne będą miały wydzielone miejsca do konsumpcji posiłków i napoji.

💚Gorące napoje alkoholowe, takie jak grzane wino i gorące Ebbelwoi, będą sprzedawane wyłącznie w strefach konsumpcyjnych.

💚Niestety, w tym roku nie będzie ogrzewanych pubów.

💚Nie będzie również sceny na Römerberg i oficjalnego święta na otwarcie, aby uniknąć szczególnie dużych tłumów w określonych godzinach.

💚OGRANICZENIA:
👉MASKI: Na całym terenie obowiązują maski. Mapka: https://geoportal.frankfurt.de/karte/?layerIds=55037,55033,55035,118,1595&visibility=true,true,true,true,true&transparency=0,0,0,0,0&center=477500,5551000&zoomLevel=6
👉2G: W dużej części rynku nie ma ograniczeń dostępu, natomiast w dwóch mniejszych wydzielonych obszarach na obrzeżach rynku przewiduje się stosowanie zasady 2G. Te obszary to po pierwsze „Różowy Jarmark Bożonarodzeniowy“ społeczności LGBTQ+ na Friedrich-Stoltze-Platz, a po drugie nowy obszar na Roßmarkt. Wstęp na „Rosa Weihnacht” i „Weihnachts-Roßmarkt” dla osób powyżej 18 roku życia możliwy jest po okazaniu dowódu szczepienia lub ozdrowienia. W przypadku osób, które nie mogą być zaszczepione ze względu na przeciwskazania medyczne oraz dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia wymagany jest negatywny wynik testu (np. książeczki testowe w szkole). Dzieci poniżej 6 roku życia i dzieci, które nie rozpoczęły jeszcze nauki w szkole, mają wstęp bez dowodu. W obszarach 2G maski też są obowiązkowe.

💚GASTRONOMIA: Przy każdym stoisku gastronomicznym znajdują się strefy konsumpcyjne – konsumpcja w tych strefach jest dozwolona tylko przy (stojących) stolikach. Gorące napoje alkoholowe będą sprzedawane tylko w strefach konsumpcyjnych.

Więcej: https://www.frankfurt-tourismus.de/Entdecken-und-Erleben/Feste-Veranstaltungen/frankfurter-weihnachtsmarkt


By Daj Znak Frankfurt

DAJ ZNAK Polnische Dialoginitiative für Frankfurt to inicjatywa polityczna i społeczna jednoczącą Polonię we Frankfurcie nad Menem.
Tworzą ją wolontariuszki i wolontariusze którym zależy, żeby Polonia we Frankfurcie była bardziej zjednoczona i widoczna oraz reprezentuje jej interesy wobec lokalnych władz.

Podczas ostatnich wyborów komunalnych 14 marca 2021 roku frankfurcka Polonia wybrała swoją przedstawicielkę na poziomie polityki komunalnej: Barbarę Lange.

💬 Jeśli mają Państwo tematy czy problemy miejskie lub polonijne zapraszamy do kontaktu: kontakt@dajznak.blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *