DAJ ZNAK oraz SZTAB WOŚP i sklep SAMI SWOI

Zapraszamy Was na 18.09 na Lohrberg – zgłosiliśmy w Urzędzie ds. Zieleni udział w akcji World CleanUp, w ramach której możesz się z nami przyczynić do utrzymania frankfurckich terenów zielonych w czystości.

ZGŁOŚ SIEBIE / SWOJĄ GRUPĘ NA 18.09: kontakt@dajznak.blog

Spotykamy się o godzinie 13:00, przy Berger Weg (spotkanie tu: parking i przystanek  „Lohrberg” autobusu linii 83) i sprzątamy rodzinami / grupami teren dokoła pięknego Lohrbergu (część frankfurckiego „Grüngürtel”, z widokiem na frankfurcką skyline). Po zakończeniu spotykamy się na rodzinny piknik. Dostaniesz: rękawiczki, worki, szczypce. Zebrane śmieci odbiorą od nas pracownicy zakładów komunalnych FES. Jedyne co potrzebujesz to koc na późniejszy piknik. Konieczne jest uprzednie zgłoszenie pod: kontakt@dajznak.blog. Prosimy o zgłoszenia do 10.09.2021. Dziękujemy za przekazanie wiadomości znajomym!

ZGLOŚ SIĘ, JEŚLI CHCESZ BYĆ WOLONTARIUSZEM LUB SPONSOREM: kontakt@dajznak.blog

Dla sprzątających wolontariuszy sklep „Sami Swoi” zapewni jedzenie po kosztach własnych. Jeśli chcesz: pomóc przy grillu, przeprowadzać lub przynieść gry terenowe, zafundować napoje, pożyczyć nam namiot lub inaczej, zgłoś się – razem raźniej! Prosimy o zgłoszenia do 10.09.2021.

ZAPISZ DZIECKO NA WARSZTATY WYCISKANIA SOKU JABŁKOWEGO

Przed sprzątaniem na rodziny z dziećmi czeka dodatkowa atrakcja: w godz: od 11:00-13:00 na Lohrberg stowarzyszenie „MainAppelHaus Lohrberg”organizuje warsztaty „Keltern mit Kindern” – dzieci zbierają jabłka i wyciskają własny sok jabłkowy (trzeba zabrać ze sobą pojemnik ok. 0,5 l). Dla dzieci od lat 5, pod opieką dorosłych. Opłata: 12€/dziecko. Więcej oraz zgłoszenia: www.mainaeppelhauslohrberg.de info@mainaeppelhauslohrberg.de

SPOTKANIE, DOJAZD PARKING

SPOTKANIE godz. 13:00 tu: Berger Weg, parking i przystanek „Lohrberg” autobusu linii 83, ulica Berger Weg.

DOJAZD autobusem: linia nr 83, przystanek „Lohrberg”, 0 min. pieszo.

DOJAZD autobusem: linia nr 30, przystanek „Lohrberg/Heiligenstock, dojście ulicą „Berger Weg”, ok. 20 min. pieszo (750 m)

PARKING: na parkingu oraz wzdłuż ulicy Berger Weg.

https://frankfurt.de/frankfurt-entdecken-und-erleben/sehenswuerdigkeiten/aussichtspunkte/lohrpark-und-lohrberg

W przypadku pojawienia się nowych ograniczeń dotyczących obostrzeń z powodu Pandemii Covid 19 – Będziemy Was informować na bieżąco.

By Daj Znak Frankfurt

DAJ ZNAK Polnische Dialoginitiative für Frankfurt to inicjatywa polityczna i społeczna jednoczącą Polonię we Frankfurcie nad Menem.
Tworzą ją wolontariuszki i wolontariusze którym zależy, żeby Polonia we Frankfurcie była bardziej zjednoczona i widoczna oraz reprezentuje jej interesy wobec lokalnych władz.

Podczas ostatnich wyborów komunalnych 14 marca 2021 roku frankfurcka Polonia wybrała swoją przedstawicielkę na poziomie polityki komunalnej: Barbarę Lange.

💬 Jeśli mają Państwo tematy czy problemy miejskie lub polonijne zapraszamy do kontaktu: kontakt@dajznak.blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *