Wsparcie dla rodzin w czasie pandemii koronawirusa

Wiele rodzin doświadcza obecnie nieprzewidzianych strat dochodów w wyniku kryzysu związanego z wystąpieniem pandemii koronawirusa. W związku z tym Federalne Ministerstwo ds. Rodziny przygotowało na okres od 01.04. do 30.09.2020 pakiet wsparcia dla rodzin tzw. ,,Notfall-KiZ”.

Dodatkowy zasiłek należy się wszystkim rodzinom, które w związku z pandemią straciły dochody i nie zarabiają wystarczająco dużo, by utrzymać rodzinę.

Zasiłek „Notfall-KiZ” wynosi max. 185 Euro miesięcznie na jedno dziecko. Składając wniosek należy wykazać swoje zarobki z poprzedniego miesiąca.

Dla kogo zasiłek „Notfall-KiZ”?

  • Pracujących w skróconym wymiarze godzin (Kurzarbeit);
  • Samozatrudnionych, którzy nie mają aktualnie dochodów lub ich dochody są obniżone;
  • Mających zmniejszone dochody z powodu braku nadgodzin;
  • Oraz dla osób, które pobierają zasiłek dla bezrobotnych lub chorobowy.

Dodatkowo o przyznaniu dodatku „Notfall-KiZ” decydują takie czynniki, jak koszty utrzymania mieszkania, wielkość rodziny i wiek dzieci.

Dokładne informacje oraz wniosek, który możesz złożyć online, znajdziesz pod tym linkiem: https://www.arbeitsagentur.de/familie-und-kinder/notfall-kiz.

Strona oferuje również możliwość sprawdzenia, czy taki zasiłek nam przysługuje.

Dodatkowe zasiłki wsparcia dla rodzin

Ważne: osoby, którym przyznano zasiłek „Notfall-KiZ” mają prawo ubiegać się o dodatkowe pakiety wsparcia, takie jak Bildung und Teilhabe BuT – czyli poniesienie kosztów korepetycji i materiałów szkolnych, kosztów wycieczek klasowych, opłat za członkostwo w klubach, jak i również o zwolnienie z opłaty za żłobek.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat obecnej sytuacji w szkolnictwie?

Maseczki podczas zajęć w szkołach ponadpodstawowych

Na całym terenie miasta Frankfurt, w szkołach ponadpodstawowych (powyżej czwartej klasy), uczniowie muszę nosić maseczki zakrywające usta i nos przez cały czas pobytu na terenie szkoły, również podczas zajęć w klasie. Akt administracyjny w tej sprawie wszedł w życie w poniedziałek 24 sierpnia i będzie obowiązywał do niedzieli 6 września 2020 r.

Zalecenie postępowania w przypadku choroby

Urząd ds. Zdrowia Frankfurtu nad Menem wystosował list do rodziców, w którym szczegółowo informuje o:

  • Postępowaniu w razie zachorowania osoby związanej z placówką szkolną;
  • Zasadach obowiązujących osoby powracające z zagranicy;
  • Zaleceniach ogólnych i higienicznych;
  • Oraz o tym, jak należy postępować w przypadku występowania kataru i innych tego typu objawów u dzieci/młodzieży.

By Daj Znak Frankfurt

DAJ ZNAK Polnische Dialoginitiative für Frankfurt to inicjatywa polityczna i społeczna jednoczącą Polonię we Frankfurcie nad Menem.
Tworzą ją wolontariuszki i wolontariusze którym zależy, żeby Polonia we Frankfurcie była bardziej zjednoczona i widoczna oraz reprezentuje jej interesy wobec lokalnych władz.

Podczas ostatnich wyborów komunalnych 14 marca 2021 roku frankfurcka Polonia wybrała swoją przedstawicielkę na poziomie polityki komunalnej: Barbarę Lange.

💬 Jeśli mają Państwo tematy czy problemy miejskie lub polonijne zapraszamy do kontaktu: kontakt@dajznak.blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *