JUŻ DRUGI ROK Z RZĘDU FÖRDERVEREIN DER POLNISCHEN SCHULE ESCHBORN BEI FRANKFURT/M E.V. ORGANIZUJE WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE DLA HESKIEJ POLONII

Förderverein der Polnischen Schule Eschborn bei Frankfurt/Main e.V. (LINK DO STRONY rodzice-eschborn https://www.rodzice-eschborn.de )  już po raz czwarty od początku pandemii umożliwia heskiej Polonii dostęp do bezpłatnych konsultacji psychologicznych.

Na początku kryzysu koronawirusa – na wiosnę 2020, stowarzyszenie rozpoznało potrzebę stworzenia polskojęzycznych, łatwodostępnych porad psychologicznych – w warunkach kiedy setki polskich rodzin z powodu lockdownu utknęło w Hesji i nie mogło wyjechać na Wielkanoc do Polski. Po tym jak zabrakło odpowiedzi od heskiego pełnomocnika ds. Polonii, dr Achima Michny, wsparcie obiecał Konsulat Generalny RP w Kolonii. Powstał wówczas kontakt z polskimi psychologami interwencyjnymi gotowymi do współpracy na zasadzie wolontariatu: Marta Dymowska-Walkowiak, Aneta Misiewicz-Sitarska, Stanisław Sitarski.

W ramach tej współpracy, z psychologami: Anitą i Stanisławem Foerderverein proponuje do końca grudnia 2021 po raz kolejny tzw. „pierwszy kontakt psychologiczny” – online, przez whatsapp czy telefon.

Dodatkowo w tym okresie Stowarzyszenie zorganizowało webinaria na temat radzenia sobie z alkoholizmem – własnym lub u bliskich oraz o różnych formach przemocy domowej. Spotkanie dot. nałogu alkoholowego jest dostępne w sieci (LINK FANPAGE fb Foerderverein ), format o przemocy domowej został przeprowadzony ponownie 21.11 (LINK na stronie Stowarzyszenia).  19.12 o godz. 18:00 zapraszamy na kolejne webinarium: „Kryzys, jak go rozpoznać i jak sobie z nim radzić” (spotkanie ze Stanisławem Sitarskim i Anetą Misiewicz-Sitarską).


Förderverein dziękuje za życzliwą informację zwrotną od wszystkich, którzy skorzystali z porad/webinariów i dziękuje za wsparcie i dofinansowanie naszych projektów na rzecz heskiej Polonii – Konsulat Generalny RP w Kolonii / Polnisches Generalkonsulat in Köln.

Webinar z psychologami interwencyjnymi: Aneta Misiewicz-Sitarska i Stanisław Sitarski „Przemoc domowa, jak rozpoznać i jak sobie radzić”.

Podczas pandemii liczba ofiar przemocy domowej w Niemczech wzrosła o sześć procent; dotyczy to również, ale nie tylko, Polonii w Hesji. Od rozpoznania, że jesteśmy ofiarami przemocy domowej, poprzez „plan bezpieczeństwa”, do uwolnienia się od toksycznych związków daleka droga, na której decydująca może być pomoc z zewnątrz.

Webinar przybliża tematykę przemocy domowej z nawiązaniem do konkretnych przypadków i nadesłanych pytań. Wsparcie finansowe Konsulat Generalny RP w Kolonii / Polnisches Generalkonsulat in Köln.

By Daj Znak Frankfurt

DAJ ZNAK Polnische Dialoginitiative für Frankfurt to inicjatywa polityczna i społeczna jednoczącą Polonię we Frankfurcie nad Menem.
Tworzą ją wolontariuszki i wolontariusze którym zależy, żeby Polonia we Frankfurcie była bardziej zjednoczona i widoczna oraz reprezentuje jej interesy wobec lokalnych władz.

Podczas ostatnich wyborów komunalnych 14 marca 2021 roku frankfurcka Polonia wybrała swoją przedstawicielkę na poziomie polityki komunalnej: Barbarę Lange.

💬 Jeśli mają Państwo tematy czy problemy miejskie lub polonijne zapraszamy do kontaktu: kontakt@dajznak.blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *