Frankfurt_machen

#dajznak #dialoginitiative – nasze pierwsze wyjście z Daj Znak na spotkanie dot. miejskiej polityki w ramach #frankfurtmachen. 

Temat: Rynek mieszkań. Po wyborach komunalnych 2021 i zmianie koalicji temat jest nadal w rękach kierownika referatu @mike josef. Na spotkaniu 2020 dyskutowane różne rozwiązania z innych miast Europy. 

We frankfurckiej umowie koalicyjnej 2021-2026 „Ein Neues Frankfurt Gestalten” temat utrudnionego, dla niektórych grup wręcz niemożliwego dostępu do rynku mieszkaniowego zawieszono wysoko, bo już w czwartym zdaniu preambuły i później jako drugi rozdział samej umowy. 

W umowie przewidziano m.in. mieszkania zakładowe i kwoty: 

dla prywatnych i publicznych projektów budowlanych kwota tzw. budownictwa socjalnego leży przy 50% (35% na pierwszą i 15% na drugą drogę pomocy dotacyjnej), dla miejskich nawet 60%. 

Niedługo minie rok od podpisania umowy koalicyjnej i okaże się, czy cel tworzenia rocznie dodatkowo 1000 mieszkań do celów tzw. pierwszej drogi dotacyjnej został w pierwszym roku osiągnięty. 

Frankfurcką Umowę koalicyjną (#Koalitionsvertrag) 2021-2026 „Ein Neues Frankfurt Gestalten” można przeczytać tu: https://dynamic.faz.net/download/2021/Koalitionsvertrag_2021_2026.pdf

Napisz do nas, jeśli interesujesz się tą działką polityki miejskiej i chcesz się wdrożyć w ten temat: kontakt@dajznak.blog

By Daj Znak Frankfurt

DAJ ZNAK Polnische Dialoginitiative für Frankfurt to inicjatywa polityczna i społeczna jednoczącą Polonię we Frankfurcie nad Menem.
Tworzą ją wolontariuszki i wolontariusze którym zależy, żeby Polonia we Frankfurcie była bardziej zjednoczona i widoczna oraz reprezentuje jej interesy wobec lokalnych władz.

Podczas ostatnich wyborów komunalnych 14 marca 2021 roku frankfurcka Polonia wybrała swoją przedstawicielkę na poziomie polityki komunalnej: Barbarę Lange.

💬 Jeśli mają Państwo tematy czy problemy miejskie lub polonijne zapraszamy do kontaktu: kontakt@dajznak.blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *