Wybory we Frankfurcie_Komisje-wyborcze

Wielu z Was pyta o wyniki wyborów – liczenie nadal trwa!

Rada Miasta – co do tej pory policzono?

Na chwilę obecną policzono karty do głosowania, które miały krzyżyk na całą listę (tzw. Trendwahl) – nasza lista nr 27 dostała w sumie 500 takich kart – dziękujemy! Każdy taki krzyżyk oznacza 93 głosy i to daje naszej DIALOGINITIATIVE ich 46.500 = 0,4% wszystkich głosów (według obecnych wyliczeń lista potrzebuje mieć co najmniej 0,5%, żeby dostać jedno miejsce w parlamencie miejskim).

Rada Miasta – jaki wyników jeszcze brakuje?

Obecnie trwa liczenie głosów do Rady Miasta oddanych na poszczególnych kandydatów – każdy wyborca mógł (w ramach swoich 93 głosów), bez głosowania na samą listę, przekazać każdemu z jej kandydatów 1-3 głosów przez postawienie przy danym nazwisku krzyżyków (to system zwany „Kumulieren” i „Panaschieren”).

Kiedy wyniki do Rady Obcokrajowców?

Liczenie głosów do Rady Obcokrajowców rozpocznie się najwcześniej po ostatecznym liczeniu kart z Rady Miasta – czyli najwcześniej w środę 17.03.

Kto liczy głosy we Frankfurcie?

Na nasz apel pomocy w komisjach wyborczych odpowiedziało wiele osób – zgłosiliśmy 14 wolontariuszy, z czego 9 dostało przydział. Te komisje pomogły przy przeprowadzeniu głosowania i liczyły karty z krzyżykiem na listę. Pozostałe liczenie przeprowadzają pracownicy frankfurckiego Magistratu. Na noc liczenie jest przerywane.

Oprócz tego warto zaznaczyć, że na obecne wybory zgłosiło się na wybory korespondencyjne trzykrotnie wielu wyborców w stosunku do wyborów w 2016 r. Również udział w głosowaniu korespondencyjnym do Rady Obcokrajowców odnotował znaczy skok w stosunku do poprzednich wyborów.

My już teraz dziękujemy Wam za udział w wyborach i wsparcie naszych list! Trzymajcie kciuki za naszą DIALOGINITIATIVE – poinformujemy Was o wynikach, jak tylko staną się one oficjalne!

By Daj Znak Frankfurt

Daj Znak Frankfurt to wolontariusze, którzy tworzą we Frankfurcie nad Menem dwie polskie listy o nazwie "DAJ ZNAK Polnische Dialoginitiative für Frankfurt" na wybory 14 marca 2021 r.:
📌 kandydatów do Rady Obcokrajowców (Ausländerbeirat, KAV)
📌 kandydatów do Rady Miasta (Stadtverordnetenversammlung).
Jeśli możesz głosować we Frankfurcie, możesz pomóc stworzyć polską reprezentację:
📝 Popierając nasze listy;
📩 Zgłaszając się na głosowanie korespondencyjne.

💬 SZCZEGÓŁY, PYTANIA: kontakt@dajznak.blog

„Daj Znak. Te wybory to nasza sprawa”🇵🇱

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *