chor-miedzyreligijny

#Moj_Dom_Frankfurt ZAPROSZENIE NA WARSZTATY CHÓRU MIĘDZYRELIGIJNEGO (Interreligiöses Choratelier) WTOREK 23.02.2022 oraz 30.03.2022 godz. 19:30-22:00

We Frankfurcie działa międzyreligijny #chór (Interreligiöses Choratelier Frankfurt IRCF).

23.02 oraz 30.03 chór zaprasza na swoje warsztaty w ramach projektu „Tehillim Psalms”.  Warsztaty chóralne poświęcone są pieśniom psalmicznym w kontekście żydowskim i chrześcijańskim oraz arabskim pieśniom podejmujące tematykę Psalmów. Po próbie jest czas na wspólne rozmowy o tekstach i kompozycjach. Impreza jest częścią programu #stadtRAUMfrankfurt.

Co to jest Międzyreligijny Chór Frankfurt (Interreligiöses Choratelier Frankfurt – IRCF)?

Międzyreligijny Chór we Frankfurcie (IRCF) ćwiczy pod dyrekcją Bettiny Strübel i Daniela Kempina. W IRCF odbywają się próby programów międzyreligijnych, takich jak Tehillim Psalms in Dialogue, z udziałem chrześcijańskiej kantorki Bettiny Strübel i żydowskiego lidera modlitwy Daniela Kempina.

Skupiają się tu na jednym psalmie, który jest opracowany muzycznie i rabiniczno-teologicznie w kontekście żydowsko-chrześcijańskim. Podczas prób chóru, oprócz pracy muzycznej, zawsze odbywają się dyskusje, podczas których poruszane są tematy i wyzwania projektu międzyreligijnego i muzycznego. Program muzyczny uzupełnia żydowsko-chrześcijański kolaż psalmów z elementami improwizacji. Na zakończenie spotkania rabin i teolog chrześcijański dokonają dialogicznej interpretacji Psalmu. Więcej informacji: https://ircf-frankfurt.de/

ZAPROSZENIE NA WARSZTATY CHÓRU MIĘDZYRELIGIJNEGO

Gdzie? – stadtRAUMfrankfurt, Mainzer Landstraße 293, 60326 Frankfurt am Main (budynek #AMKA) 

Miejsce: Wielka Hala (stadtRAUM 0001-0003)

Organizacja: Chór Międzyreligijny Frankfurt (Interreligiöses Choratelier Frankfurt ICRF)

ZGŁOSZENIE MAILOWE: info@ircf-frankfurt.de

Kierownictwo: kantor Bettina Strübel i chasan Daniel Kemp

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOT. PROGRAMU I ZASAD DOSTĘPU: https://www.vielfalt-bewegt-frankfurt.de/de/stadtraumfrankfurt/post/2180

By Daj Znak Frankfurt

DAJ ZNAK Polnische Dialoginitiative für Frankfurt to inicjatywa polityczna i społeczna jednoczącą Polonię we Frankfurcie nad Menem.
Tworzą ją wolontariuszki i wolontariusze którym zależy, żeby Polonia we Frankfurcie była bardziej zjednoczona i widoczna oraz reprezentuje jej interesy wobec lokalnych władz.

Podczas ostatnich wyborów komunalnych 14 marca 2021 roku frankfurcka Polonia wybrała swoją przedstawicielkę na poziomie polityki komunalnej: Barbarę Lange.

💬 Jeśli mają Państwo tematy czy problemy miejskie lub polonijne zapraszamy do kontaktu: kontakt@dajznak.blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *