Zwiedzanie Ratusza

Dzień Otwarty Ratusza już w sobotę 20 maja

Dzięki współpracy frankfurckiej Rady Obcokrajowców (KAV) z organizatorami, w „Dniu Otwartym Ratusza“, w sobotę 20.05. Barbara Lange będzie miała przyjemność oprowadzać Państwa po Ratuszu w jezyku polskim. Wizyta jest darmowa, początek godz. 14:45. Mamy 20 miejsc. Zgłoszenia: blange@dajznak.blog

Poza tym, wszystkich zainteresowanych pracą frankfurckiej Rady Obcokrajowców KAV serdecznie zapraszamy w tym dniu do rozmowy na stoisko KAV w Ratuszu (Römerhallen). W godz. 12:00-14:30 będzie można dowiedzieć się w języku polskim o pracy naszego gremium. Serdecznie zapraszam! 

Adres: Frankfurter Römer, Römerberg 23, 60311 Frankfurt am Main

Niezależnie od uczestnictwa w zwiedzaniu można wypełnić formularz „Römerpass“ i wziąć udział w losowaniu nagród.

175. rocznica Zgromadzenia Narodowego w Paulskirche

Tegoroczny „Dzień Otwarty Ratusza” wpisuje się w obchody 175. rocznicy obrad pierwszego niemieckiego Zgromadzenia Narodowego (18. maja 1848 we frankfurckim Paulskirche). Frankfurt czci tę rocznicę szeregiem imprez w dniach od 18. do 21. maja 2023 r.

Więcej Informacji: https://www.frankfurt-tourismus.de/Entdecken-und-Erleben/Feste-Veranstaltungen/demokratiefest-paulskirchenversammlung-1848 oraz https://www.frankfurt-tourismus.de/Media/Veranstaltungen/Roemer-Open-2023

By Daj Znak Frankfurt

DAJ ZNAK Polnische Dialoginitiative für Frankfurt to inicjatywa polityczna i społeczna jednoczącą Polonię we Frankfurcie nad Menem.
Tworzą ją wolontariuszki i wolontariusze którym zależy, żeby Polonia we Frankfurcie była bardziej zjednoczona i widoczna oraz reprezentuje jej interesy wobec lokalnych władz.

Podczas ostatnich wyborów komunalnych 14 marca 2021 roku frankfurcka Polonia wybrała swoją przedstawicielkę na poziomie polityki komunalnej: Barbarę Lange.

💬 Jeśli mają Państwo tematy czy problemy miejskie lub polonijne zapraszamy do kontaktu: kontakt@dajznak.blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *