Donosimy z posiedzen_wrzesien 2022

Dziś w komisji miejskiej ds. Edukacji #Bildungsausschuss swoją pracę zaprezentowała Biblioteka Miejska #Stadtbücherei – sieć bibliotek publicznych, ok. 100 bibliotek szkolnych i #Fahrbibliothek bibliotekę mobilna w autobusie. Skorzystałam z tej okazji, żeby dowiedzieć się jak wygląda zapotrzebowanie na obcojęzyczne książki dla dzieci i młodzieży we Frankfurcie i jak radzi sobie z tym biblioteka miejska.

Posiedzenie (wreszcie!) przyniosło pozytywną decyzję w sprawie wniosku naszej inicjatywy #Dialoginitiative dot. Okrągłego stołu na temat „nauczania języka pochodzenia (HSU)”, jak również „nowouznanych języków obcych” w szkołach. W niniejszym wniosku wnosiłam o uchwałę Rady Miasta przewidującą, że magistrat wstawi się na poziomie landowym za zorganizowaniem okrągłego stołu w sprawie HSU i nowouznanych języków obcych (od zeszłego też j. polski). Tak też się stanie. Magistrat przekaże teraz mój wniosek K98 (K98 to numer, który dostał wspomniany wniosek – zdjęcie poniżej) do rządu landowego. To zainicjuje procesy na poziomie landowym, z których skorzysta system HSU i tzw. nowouznanych języków obcych.

Antrag Dialoginitiative_K98
Antrag Dialoginitiative_K98

Chciałbym skorzystać z okazji i podziękować radnemu Omarowi Shehata, który wspierał ww. wniosek naszej inicjatywy, oraz wszystkim radnym miejskim, którzy przyczynili się do tego sukcesu.

Dowiedz się więcej na temat nauczania języka pochodzenia HSU w naszych pozostałych wpisach na blogu TUTAJ.

DAJ ZNAK_Avatar

By Inga Chorzewska

Daj Znak Frankfurt to wolontariusze, którzy tworzą we Frankfurcie nad Menem dwie polskie listy na wybory w marcu 2021 r.:
📌 kandydatów do Rady Obcokrajowców (Ausländerbeirat, KAV)
📌 kandydatów do Rady Miasta (Stadtverordnetenversammlung).
Jeśli możesz głosować we Frankfurcie, możesz pomóc stworzyć polską reprezentację:
📝 Popierając naszą listę;
📩 Zgłaszając się na głosowanie korespondencyjne.

💬 SZCZEGÓŁY, PYTANIA: kontakt@dajznak.blog

„Daj Znak. Te wybory to nasza sprawa”🇵🇱

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.