Hesja zniesienie obowiązku poddania się kwarantannie dla powracających z krajów członkowskich UE oraz strefy Schengen

Poszczególne kraje związkowe wycofują się z konieczności poddania się kwarantannie po wjeździe na teren Niemiec. Również i Hesja uchwaliła nowe przepisy obowiązujące na terenie naszego regionu. Oto szczegóły oraz inne najnowsze postanowienia rządu:

Kwarantanna w Hesji

  • Od 20 maja wszyscy, którzy wjeżdżają do Hesji z jednego z państw członkowskich Unii Europejskiej lub z Islandii, Liechtensteinu, Norwegii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Irlandii Północnej, nie mają obowiązku odbycia kwarantanny.
    Jeśli w którymś z tych regionów w przeciągu 7 dni wystąpi szczególnie duża liczba nowych zakażeń koronawirusem, powracający z tych regionów podróżni będą musieli poddać się procedurze kwarantanny – szczegóły na temat konkretnych regionów udzieli Instytut Roberta Kocha.
  • Dla innych krajów niż wyżej wymienione obowiązek kwarantanny zostaje zachowany, chyba że podróżni udowodnią, że nie są zarażeni koronawirusem.

Opieka na dziećmi: żłobki i Tagesmutter

  • Od 25 maja mogą ponownie działać żłobki oraz opiekunki do dziecka (Tagesmutter).
  • Osoby będące w trudnej sytuacji społecznej mogą skorzystać z pomocy ośrodków dziennej opieki. O konkretnych przypadkach będzie decydował lokalny urząd Jugendamt.
  • Od 25 maja z opieki dziennej mogą również skorzystać dzieci niepełnosprawne.

Odwiedziny w domach opieki dla matek z dziećmi

Od zeszłego piątku można odwiedzać mieszkańców domów wielopokoleniowych oraz domów opieki dla matek z dziećmi (Mehrgenerationenhäusern, Mütter- und Familienzentren).

Daj Znak korzysta z wiadomości umieszczonych w informacji prasowej rządu Hesji z dn. 19.05.2020 r.

DAJ ZNAK_Avatar

By Barbara Lange

Daj Znak Frankfurt to wolontariusze, którzy tworzą we Frankfurcie nad Menem dwie polskie listy o nazwie "DAJ ZNAK Polnische Dialoginitiative für Frankfurt" na wybory 14 marca 2021 r.:
📌 kandydatów do Rady Obcokrajowców (Ausländerbeirat, KAV)
📌 kandydatów do Rady Miasta (Stadtverordnetenversammlung).
Jeśli możesz głosować we Frankfurcie, możesz pomóc stworzyć polską reprezentację:
📝 Popierając nasze listy;
📩 Zgłaszając się na głosowanie korespondencyjne.

💬 SZCZEGÓŁY, PYTANIA: kontakt@dajznak.blog

„Daj Znak. Te wybory to nasza sprawa”🇵🇱

One thought on “Hesja: zniesienie obowiązku poddania się kwarantannie dla powracających z krajów członkowskich UE oraz strefy Schengen”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *