Ograniczenia w podróżowaniu z Polski do Niemiec

EDIT z dn. 22.10.2020 r.: Od najbliższej soboty, 24 października 2020 r. (godz. 0:01) cała Polska jest uznana za strefę wysokiego ryzyka zakażeniem się wirusem! Oznacza to obowiązkowy test i/lub kwarantannę dla podróżujących z Polski do Niemiec!

Dostajemy pytania odnośnie obowiązujących aktualnie ograniczeń w podróżowaniu z Polski do Niemiec lub powrotu z konkretnych polskich miast do Frankfurtu. Daj Znak zebrał aktualne (na dzień 15.10.2020 r.) wytyczne, dotyczące tych podróży, poniżej.

5 polskich województw w strefie ryzyka

Od dnia 17.10.2020 r. pięć polskich województw jest zaliczonych do tzw. regionów ryzyka. Powrót z nich oznacza 14-dniową kwarantannę lub kwarantannę do momentu przedstawienia negatywnego testu na obecność koronawirusa. Polskie województwa, znajdujące się w tzw. strefie ryzyka, to:

  • Kujawsko-Pomorskie
  • Małopolskie
  • Podlaskie
  • Pomorskie
  • Świętokrzyskie

Wracasz z Polski do Niemiec?

Sprawdź bezpośrednio przed rozpoczęciem podróży, czy przebywałeś/łaś w jednym z obszarów ryzyka w ciągu ostatnich 14 dni przed wjazdem do Niemiec. Być może ograniczenia w podróżowaniu w podróżowaniu z Polski do Niemiec dotyczą właśnie Ciebie.

Kwalifikacja następuje przez „powrót” z danego regionu. Urzędy będą bazować na Twojej wypowiedzi i nie podają informacji o ewentualnych innych źródłach informacji.

Swój przyjazd z regionu ryzyka trzeba zgłosić we właściwym urzędzie ds. zdrowia Gesundheitsamt – tam też przedstawia się wyniki testu. Właściwy urząd można znaleźć w wyszukiwarce udostępnionej na stronie Instytutu im. R. Kocha.

W razie wątpliwości proponujemy kontakt z infolinią. W sprawach powrotu i kwarantanny obowiązują kompetencje landowe, dla Hesji to numer: +49 800 555 4 666.

Źródło informacji

Powyższe informacje pochodzą ze strony Instytutu Roberta Kocha z dn. 15.10.2020 r., godz. 17:00. Są one bieżąco aktualizowane i dostępne zarówno w języku niemieckim, jak i angielskim na stronie Instytutu Roberta Kocha.

DAJ ZNAK_Avatar

By Barbara Lange

Daj Znak Frankfurt to wolontariusze, którzy tworzą we Frankfurcie nad Menem dwie polskie listy o nazwie "DAJ ZNAK Polnische Dialoginitiative für Frankfurt" na wybory 14 marca 2021 r.:
📌 kandydatów do Rady Obcokrajowców (Ausländerbeirat, KAV)
📌 kandydatów do Rady Miasta (Stadtverordnetenversammlung).
Jeśli możesz głosować we Frankfurcie, możesz pomóc stworzyć polską reprezentację:
📝 Popierając nasze listy;
📩 Zgłaszając się na głosowanie korespondencyjne.

💬 SZCZEGÓŁY, PYTANIA: kontakt@dajznak.blog

„Daj Znak. Te wybory to nasza sprawa”🇵🇱

One thought on “Ograniczenia w podróżowaniu z Polski do Niemiec”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *