Pomoc (Corona-Soforthilfe): jednorazowa, bezzwrotna dotacja dla przedsiębiorców z Hesji

Jeśli należysz do grupy przedsiębiorców, pracujących w Hesji, może zostać Ci przyznana pomoc finansowa w ramach programu pomocy doraźnej!

Hesja wspiera małe przedsiębiorstwa zatrudniające do 50 pracowników, osoby pracujące na własny rachunek, freelancerów i artystów, którzy znaleźli się w sytuacji zagrażającej egzystencji ich działalności lub płynności finansowej z powodu pandemii koronawirusa.

W ten sposób Hesja wdraża federalny program pomocy doraźnej, rozszerzając go i uzupełniając z własnych środków finansowych.

Corona-Soforthilfe: wnioski o pomoc w nagłych przypadkach

Od dzisiaj, czyli od poniedziałku 30.03.2020 można składać odpowiednie wnioski o pomoc w nagłych przypadkach do Rady Regionalnej Kassel – wszystkie niezbędne wskazówki oraz formularze znajdziesz na stronie Rady.

Corona-Soforthilfe: ważne informacje uzupełniające:

  • Kwota dotacji będzie uzależniona każdorazowo od trudności z utrzymaniem płynności finansowej danego przedsiębiorstwa spowodowanych pandemią koronawirusa.
  • Każdy przedsiębiorca będzie musiał udowodnić, że jego firma dobrze radziła sobie na rynku jeszcze przed stanem kryzysowym i nie miała żadnych długów.
  • Uwaga! Żeby wypełnić formularz online, masz tylko 15 minut! Potem ze względów bezpieczeństwa zostanie on zamknięty. W ciągu dnia przygotujemy dla Ciebie listę dokumentów po polsku, jakie należy dołączyć do formularza online.

Podziel się tym postem ze znajomymi, którzy prowadzą własną działalność gospodarczą lub pracują na własny rachunek – te informacje mogą uratować ich zawodową egzystencję!

Daj Znak jest zaufanym źródłem informacji, powołujemy się na oficjalne wiadomości rządu Hesji:
https://wirtschaft.hessen.de/wirtschaft/corona-info/soforthilfe-fuer-selbststaendige-freiberufler-und-kleine-betriebe

Jeśli masz kłopoty z wypełnieniem wniosku lub przesłaniem go, koniecznie przeczytaj nasz artykuł o technicznych informacjach dotyczących zgłoszenia online „Corona-Soforthilfe”.

DAJ ZNAK_Avatar

By Inga Chorzewska

Daj Znak Frankfurt to wolontariusze, którzy tworzą we Frankfurcie nad Menem dwie polskie listy na wybory w marcu 2021 r.:
📌 kandydatów do Rady Obcokrajowców (Ausländerbeirat, KAV)
📌 kandydatów do Rady Miasta (Stadtverordnetenversammlung).
Jeśli możesz głosować we Frankfurcie, możesz pomóc stworzyć polską reprezentację:
📝 Popierając naszą listę;
📩 Zgłaszając się na głosowanie korespondencyjne.

💬 SZCZEGÓŁY, PYTANIA: kontakt@dajznak.blog

„Daj Znak. Te wybory to nasza sprawa”🇵🇱

One thought on “Pomoc (Corona-Soforthilfe): jednorazowa, bezzwrotna dotacja dla przedsiębiorców z Hesji”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *