Ścieżki rowerowe we Frankfurcie

Wakacje, a zwłaszcza okres letnich ferii szkolnych, to we Frankfurcie czas remontów ulic, autostrad i trakcji kolejowych. Z nieba leje się żar, a Twój pociąg nie kursuje zgodnie z rozkładem? Masz dosyć stania w korkach i objazdów spowodowanych remontami? Zamień komunikację zbiorową na rower, przesiądź się z samochodu na jednoślad i zaoszczędź na biletach, paliwie i taksówkach! Skorzysta na tym nie tylko Twój portfel, ale również zdrowie, a przy okazji możesz odwiedzić wiele ciekawych miejsc (o czym napiszemy w kolejnych postach). Dzisiaj z kolei dowiesz się, jak działają ścieżki rowerowe we Frankfurcie – możesz z nich skorzystać zarówno w czasie wolnym, jak i w drodze do pracy 🙂

Rower to również świetna inwestycja na przyszłość – jak zapowiada heski minister gospodarki i transportu Tarek Al-Wazir, do 2024 roku Hesja ma zainwestować aż 244 miliony euro w poprawę stanu dróg rowerowych oraz rozbudowę ich infrastruktury.

Parkingi Park&Ride we Frankfurcie i w okolicy

Dobrym rozwiązaniem dla dojeżdżających, np. do pracy, spoza Frankfurtu są również parkingi Park&Ride, ulokowane w pobliżu graniczących z obszarem miasta stacji kolejki S-Bahn. Tam można zostawić samochód i przesiąść się na pozostawiony wcześniej rower. Nie zapominajcie o zapięciu roweru! 😉

Frankfurt oferuje bogatą infrastrukturę rowerową w postaci ścieżek rowerowych, kładek, platform i przejazdów oraz sygnalizacji świetlnej, a poza miastem dostępnych jest wiele malowniczych tras rowerowych dla każdego wieku i poziomu zaawansowania. W celu zaplanowania wycieczki warto sięgnąć po jedną z dostępnych na rynku aplikacji dla rowerzystów.

Frankfurt: aplikacje rowerowe

Miejskie biuro rowerowe Radfahren in Frankfurt poleca również bezpłatną, nawigacyjną aplikację dla Frankfurtu „bikecitizens”. Mapy wyświetlane w tej aplikacji można pobrać na telefon, a trasy można śledzić za pomocą sterowania głosowego. Nawigacja działa również bez aktywnego dostępu do internetu. Aplikacja oferuje specjalną mapkę, wizualizującą Twoje własne działania oraz dodatkowe informacje dotyczące samego miasta.

Redakcja Daj Znak Frankfurt również ma swój typ: wypróbuj aplikację „Komoot”.

Masz swoje ulubione aplikacje? Podziel się w komentarzach.

Rowerem przez Frankfurt… i jeszcze dalej!

Jeśli masz dodatkowe pytania w sprawie heskich ścieżek rowerowych, zachęcamy Cię do zajrzenie do tego dokumentu: https://wirtschaft.hessen.de/sites/default/files/media/hmwvl/200525_faq_radwege.pdf

Jeżeli z kolei szukasz pomysłów na świetne wycieczki rowerowe w okolicach Frankfurtu lub w całej Hesji, polecamy Ci zakładkę poświęconą zwiedzaniu regionu na jednośladzie na stronie Hessen Tourismus.

By Daj Znak Frankfurt

DAJ ZNAK Polnische Dialoginitiative für Frankfurt to inicjatywa polityczna i społeczna jednoczącą Polonię we Frankfurcie nad Menem.
Tworzą ją wolontariuszki i wolontariusze którym zależy, żeby Polonia we Frankfurcie była bardziej zjednoczona i widoczna oraz reprezentuje jej interesy wobec lokalnych władz.

Podczas ostatnich wyborów komunalnych 14 marca 2021 roku frankfurcka Polonia wybrała swoją przedstawicielkę na poziomie polityki komunalnej: Barbarę Lange.

💬 Jeśli mają Państwo tematy czy problemy miejskie lub polonijne zapraszamy do kontaktu: kontakt@dajznak.blog

One thought on “Ścieżki rowerowe we Frankfurcie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *