Stammtisch Daj Znak Frankfurt

#DajZnakStammtisch Nasz pierwszy Stammtisch powyborczy. 26.05.2021

Na nasz pierwszy Stammtisch powyborczy 26 maja zaprosiliśmy Ewa Hisztin Kasper – Ewa wspierała nas od początków istnienia; radziła, wzmacniała i dopingowała – jako szefowa Rady Obcokrajowców w Liederbach/Taunus, miała się czym podzielić.

Teraz rozmawialiśmy o tym, jak wygląda codzienna praca w gremiach komunalnych, jakie są największe wyzwania i możliwości, i jak dobrze spiąć nasze główne punkty:

  • uwidacznianie i integracja lokalnej Polonii
  • wprowadzanie do dialogu polityki komunalnej spraw istotnych dla osób polskiego pochodzenia (#dialoginitiative)
  • aktywizacja polityczna i społeczna Polonii
  • udział w projektach na rzecz miasta

Jeśli interesują cię te tematy, masz jakiś własny pomysł i chcesz go z nami zrealizować, zgłoś się do nas! #DajZnakFrankfurt Jesteśmy grupą non profit, zaangażowani lokalnie, niezależni politycznie. Pisz na fanpage lub maila: kontakt@dajznak.blog

W roku 2020 Ewa mówiła tak o sobie:

Jako demokratycznie przedstawicielka Rady ds. Cudzoziemców, mam od początku mojej działalności możliwość zgłaszania uwag oraz propozycji dotyczących np.: polepszenia sytuacji kobiet, mających na celu uwzględnienie ciężkiej sytuacji mieszkaniowejoraz słabych możliwości rozwoju osobistego. Mam wgląd w lokalne projekty legislacyjne, dotyczące również nas, cudzoziemców i mogę zgłaszać do nich uwagi. Razem z innymi przedstawicielami Rady bierzemy udział w sesjach Gminy, jesteśmy w Komisji Budowlanej, Finansowej oraz Sportowo-Kulturowo- Socjalnej. Uzyskałam dostęp do infrastrukturalnego i finansowego wsparcia Urzędu Gminy przy organizowaniu imprez, między innymi Międzynarodowym Dniu Dziecka, Dniu Kobiet, w organizowaniu zabaw dla dzieci w ferie letnie. Organizujemy kursy języka niemieckiego. Jako przedstawicielka Gminy jestem członkiem Powiatowej Rady ds. Integracji. Uważam, że to niezmiernie ważne przyczyniać się do większej widzialności Polaków, a tym samym stwarzać dla nas platformę partnerskiego dialogu z władzami na szczeblu lokalnym. Dlatego będę znowu kandydować w nadchodzących wyborach do Rad Obcokrajowców i gorąco zachęcam innych do udziału – mam nadzieję, że wyłonią one kolejne Polki i Polaków, z którymi wspólnie będziemy mogli dbać o odpowiednią dynamikę dotyczącą reprezentacji interesów naszych Rodaków w Hesji.

Ewa Hisztin-Kasper, do roku 2021 Przewodnicząca Rady Obcokrajowców w Liederbach/Taunus

By Daj Znak Frankfurt

DAJ ZNAK Polnische Dialoginitiative für Frankfurt to inicjatywa polityczna i społeczna jednoczącą Polonię we Frankfurcie nad Menem.
Tworzą ją wolontariuszki i wolontariusze którym zależy, żeby Polonia we Frankfurcie była bardziej zjednoczona i widoczna oraz reprezentuje jej interesy wobec lokalnych władz.

Podczas ostatnich wyborów komunalnych 14 marca 2021 roku frankfurcka Polonia wybrała swoją przedstawicielkę na poziomie polityki komunalnej: Barbarę Lange.

💬 Jeśli mają Państwo tematy czy problemy miejskie lub polonijne zapraszamy do kontaktu: kontakt@dajznak.blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *